MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

HATTRICK ELIŠKY SKRAMUSKÉ NA BODY PROTI HAVÍŘOVU NESTAČIL

Vsetín – S těsnou porážkou s kvalitním celkem Havířova se musely smířit ve 3. kole nadstavbové části Moravskoslezské ligy žen fotbalistky Vsetína. V tabulce ale zůstávají na 3. místě. V dalším utkání se vsetínské družstvo o víkendu představí na půdě lídra soutěže Baníku Ostrava. Sobotní dopolední zápas na hřišti v Markvartovicích má výkop v 10 hodin.

V neděli Valašky s Havířovem prohrály 3:4. Domácím se nepovedl začátek duelu. Ve 13. minutě to bylo po brankách Fukalové a Porembské 0:2. Ještě v prvním poločase ale stačila Skramuská dvěma trefami srovnat stav na 2:2.

Po změně stran si však Havířov po gólech Chrobakové a Šoborové znovu vypracoval dvoubrankový náskok. V poslední minutě kanonýrka Eliška Skramuská už jenom zmírnila porážku Valašek.

,,Pro diváky pohledný zápas ovlivnila sporně nařízená penalta, ze které hosté dali už ve 13. minutě druhý gól,“ zlobil se domácí kouč Martin Pavlát.

Vsetín ale bojoval od začátku do konce střetnutí. Na příznivý výsledek ovšem nedosáhl. ,,Severomoravanky nepříjemně napadaly naši rozehrávku. Proto jsme se složitě dostávali ke střelbě. V koncovce se tak dokázala prosadit pouze rychlá útočnice Skramuská,“ mrzela ztráta Pavláta.

FC VSETÍN – FK HAVÍŘOV 3:4 (2:2)

Branky Vsetína: Skramuská 3.

Vsetín: Jašková – Konečná, Kovaříčková, Zemánková, Lišková, Pernická, Rýdlová, Kocurková, Mikešová, Nela Ševčíková, Skramuská. Střídaly: Ondrůšková, Maňáková.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

HOLEŠOVSKÉ HOLKY ROZSTŘÍLELY BŘEZNICI. ZLÍN VYPROVODIL UHERSKÝ BROD DEBAKLEM. BRUMOV PO VÝHŘE NAD MUTĚNICEMI MÍŘÍ K ZISKU TITULU

Region – Žádné překvapení se nekonalo v 6. jarním kole Moravskoslezské fotbalové divize žen. Brumov porazil Mutěnice a míří k zisku první příčky v soutěži. Roli favoritů potvrdily Holešovské holky v Březnici a zlínský Fastav s Uherským Brodem. Kanonýrkou kola je Eliška Jakešová z Fastavu Zlín, která v duelu s uherskobrodským týmem vstřelila 6 branek. Hattrickem se blýskly Vendula Machů (Brumov) a Pavla Šiblová (Holešovské holky).

BRUMOV – MUTĚNICE 3:1 (2:0)

,,V bojovném zápase s hodně nepříjemnými soupeřkami nás několikrát podržela brankářka Bednářová,“ přiznal vůdce Valašek Jaroslav Maňas.

Jeho tým má také záložníci Vendulu Machů a ta se hattrickem postarala o zisk dalších tří brumovských bodů. ,,Výborný výkon předvedla ještě běhavá střední záložnice Adéla Kořénková, která pro svoje spoluhráčky vypracovala spoustu dobrých příležitostí,“ chválil další oporu Maňas.

Brumov si výhru zasloužil. ,,Téměř po celý průběh střetnutí jsme byli pevnější v osobních soubojích. Mutěnice nám ale nedaly nic zadarmo,“ uznal ovšem kouč domácího kolektivu.

Branky Brumova: Machů 3.

Brumov: Bednářová – Hnilová, Tománková, Lysáková, Kořénková, Adéla Kalíková, Škrabolová, Machů, Juřenčáková, Pavla Jeřábková, Raková. Střídaly: Radka Koutná, Krahulcová, Hamalčíková.

BŘEZNICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 0:9 (0:6)

,,Bez šesti hráček základní sestavy bylo těžké vzdorovat tak silnému týmu, jako jsou Holešovské holky. Druhému celku soutěže jsme se snažili být důstojným soupeřem, Hanačky byly ovšem lepší ve všech fotbalových činnostech,“ přiznal domácí lodivod Josef Juráň.

,,Celé utkání se odehrálo na polovině Březnice. Domácí se poprvé pořádně dostali k naší šestnáctce až v devadesáté minutě. Březnice se totiž soustředila pouze na bránění a odkopávání balónů. Sedmý celek tabulky jsme však přehrávali dobrým pohybem, přízemní kombinací a dařila se nám i křídelní hra,“ uvedl po zápase hlavní kouč Holešovských holek Slavomír Bednář starší.

Branky: Šiblová 3, Adriana Ševčíková 2, Smýkalová 2, Sklenaříková 2.

Březnice: Kozmíková – Černá, Monika Zábojníková, Marková, Adamíková, Cibiková, Kalivodová, Bukovjanová, Chudárková, Vaculíková, Kubíčková. Střídala: Šišková.

Holešovské holky: Pitnerová – Fárková, Pospíšilíková, Tiefenbachová, Slezáčková, Doleželová, Šíblová, Jurčíková, Smýkalová, Adriana Ševčíková, Sklenaříková. Střídala: Křenková.

FASTAV ZLÍN – UHERSKÉ BROD 11:1 (6:0)

,,Než jsme až v sedmadvacáté minutě dali první branku, tak jsme spálili tři tutovky. Po trefě Žalkové se ale družstvo uklidnilo a potom už jsme si zápas hraný na hřišti v Lužkovicích užívali. Slovácký tým jsme překonávali technikou. Jediný gól jsme dostali za stavu 9:0,“ informoval první muž lavičky Zlína Karel Dolina.

Ten za nejlepší hráčku utkání vybral autorku 6 branek Elišku Jakešovou. ,,Eliška dokázala využívat svoji rychlost a všechny góly dala z brejkových akcí,“ prozradil dále Dolina.

,,Na půdě třetího celku tabulky jsme chtěli uhrát co nejpříznivější výsledek. Chvíli jsme Zlínu vzdorovali, ovšem od 30. minuty už jsme nestačili čelit ofenzivnímu pojetí domácích. Jedinou branku jsme dali po hrubé chybě při rozehrávce zlínské defenzívy,“ konstatoval trenér Uherského Brodu Jan Gazdík.

Branky: Jakešová 6, Žalková 2, Vyvlečková 2, Strachoňová – Eliášová.

Fastav Zlín: Hnilicová – Janíková, Vlčková, Vyvlečková, Rozsypalová, Hrubá, Žalková, Jakešová, Matlachová, Strachoňová, Garguláková. Střídaly: Buchtová, Mikuláštiková.

Uherský Brod: Šmilauerová – Oharková, Jurčová, Eliášová, Hladíková, Dvořáková, Lenka Kučerová, Kročilová, Natálie Vrábelová, Vidová, Dufková.

UHERSKÝ BROD – MOSTKOVICE 5:0 (3:0)

,,V dohrávce pátého jarního kola jsme chtěli uspět. V podzimním duelu v Mostkovicích jsme totiž nevstřelili žádnou branku a z Hané jsme si přivezli pouze remízu 0:0. Na domácím hřišti jsme však nad posledním celkem tabulky v jednadvacáté minutě díky hattricku Martiny Dufkové vedli 3:0. A i ve zbytku střetnutí jsme byli lepším družstvem. Zápas jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ uvedl po jednoznačném souboji uherskobrodský kouč Gazdík.

Branky Uherského Brodu: Dufková 4, Oharková.

Uherský Brod: Šmilauerová – Kročilová, Natálie Vrábelová, Chvilíčková, Vidová, Eliášová, Oharková, Dvořáková, Jurčová, Dufková, Uhrová. Střídala: Lenka Kučerová.