DIVIZE ŽEN

TŘETÍ JARNÍ VÝHRU VSETÍNA OZDOBILA HATTRICKEM DANIELA KOCURKOVÁ

Vsetín – Spanilá jarní jízda Vsetína v Moravskoslezské fotbalové divizi žen pokračuje. Valašky si ve třetím jarním kole poradily s Mostkovicemi a na čele tabulky mají dvoubodový náskok před Novými Sady. V dalším duelu se vsetínský kolektiv utká právě s olomouckými Novými Sady. Zápas se bude hrát v sobotu od 15.30 hodin na Hané.

V neděli Vsetín zdolal Mostkovice 5:0. Domácí tým pokračoval ve sbírání bodů. Dlouho to však byla těžká práce. ,,Zejména v prvním poločase Mostkovice dobře bránily a nepouštěly nás do svojí šestnáctky. Celek z Prostějovska měl také dobrou gólmanku Moniku Mikešovou. Nebezpečné byly i jeho ojedinělé brejkové akce,“ uznal kouč Valašek Martin Pavlát.

Lídr soutěže proto čekal až do šestnácté minuty, kdy ho poslala po spolupráci s Rýdlovou a Krčmářovou do vedení Kocurková. Stejná hráčka ve 30. minutě po dorážce skórovala podruhé. Po změně stran už byl vsetínský kolektiv lepší. V devětačtyřicáté minutě vstřelila po povedeném obloučku ze šestnácti metrů Krčmářová třetí branku, v třiašedesáté minutě završila Kocurková hlavou hattrick a o pátou trefu s postarala tři minuty před koncem proměněnou penaltou Nela ševčíková.

,,Po přestávce jsme zlepšili kombinaci a dařila se nám i střelba. Byli jsme i pohyblivějším družstvem,“ konstatoval po zápase Pavlát.

FC VSETÍN – MOSTKOVICE 5:0 (2:0)

Branky Vsetína: Kocurková 3, Krčmářová, Nela Ševčíková.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Randuchová, Prášilová, Nela Ševčíková, Pernická, Kocurková, Rýdlová, Čípová, Krčmářová, Petruželová. Střídaly: Korabečná, Holubová, Petra Ševčíková, Dita Pospíšilová.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

VE ŠLÁGRU KOLA NEDALY HOLEŠOVSKÉ HOLKY LUŽKOVICÍM ŠANCI

Region – Šlágr prvního jarního kola v krajském fotbalovém přeboru žen ovládl favorizovaný kolektiv Holešovských holek. Dařilo se také Brumovu v Březnici. V zajímavém souboji týmů ze spodních pater tabulky si tři body z Valašských Klobouk odvezly Říkovice.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – LUŽKOVICE 6:2 (3:1)

,,V zápase dvou nejlepších družstev krajského přeboru byl k vidění pohledný fotbal. My jsme však měli více ze hry a byli jsme také úspěšnější v koncovce. Problémy nám nedělala ani tvrdost hostů v osobních soubojích. Tahounkami na cestě k vítězství bylo trio Pospíšilíková, Slezáčková, Šilhárová, které úspěšně doplňovaly Šíblová, Tiefenbachová, Adriana Ševčíková a Mrázková,“ chválil svůj kolektiv holešovský šéftrenér Slavomír Bednář starší.

,,V páté minutě jsme šli do vedení. V jednadvacáté minutě jsme však prohrávali 3:1. Ve zbytku střetnutí už nás Hanačky k ničemu nepustily a Holešov až do konce utkání kontroloval hru. V horkém počasí našemu týmu chyběla bojovnost a s přibývajícími minutami jsme odpadávali  i fyzicky,“ uznal lodivod Lužkovic Karel Dolina.

Branky: Šíblová 2, Šilhárová 2, Adriana Ševčíková, Tiefenbachová – Uhlířová, vlastní.

Holešovské holky: Hovořáková – Slezáčková, Adriana Ševčíková, Pospíšilíková, Stolářová, Jurčíková, Šilhárová, Šíblová, Jiroušková, Tiefenbachová, Mrázková. Střídaly: Křenková, Sklenaříková, Fárková, Škrabalová, Petříková.

Lužkovice: Matlachová – Buchtová, Navrátilová, Vyvlečková, Rozsypalová, Uhlířová, Dohnálková, Jakešová, Strachoňová, Blažková, Hnilicová. Střídaly: Žalková, Halová, Garguláková, Macků.

BŘEZNICE – BRUMOV 1:7 (1:4)

,,V prvním poločase nás hosté přehrávali ve všech fotbalových činnostech. Po přestávce jsme ale byli pětadvacet minut lepším a hlavně běhavějším celkem. Chyběla nám však finální přihrávka a klid a trochu štěstí v koncovce,“ konstatoval po utkání kouč Březnice Milan Dostál.

,,V zápase na půdě pátého týmu tabulky jsme se už v šesté minutě po trefě Pavly Jeřábkové dostali do vedení. Ovšem domácí za dvě minuty z náhodné akce Vavrušovou vyrovnali. První dějství se však hrálo v naší režii a mezi čtrnáctou až třicátou minutou jsme vstřelili další tři góly. Ve druhé půli už se nám ovšem tolik nedařilo. Chyběla nám mezihra a také nám docházely síly. Nicméně v závěrečných patnácti minutách Tománková, Krahulová a Krahulcová ještě přikrášlily naše vítězství,“ hodnotil první jarní souboj Brumova vedoucí družstva Ivo Polách.

Branky: Vavrušová – Pavla Jeřábková 2, Krahulcová 2, Škrabolová, Tománková, Krahulová.

Březnice: Malotová – Kozmíková, Vaculíková, Monika Zábojníková, Adamíková, Černá, Vilhanová, Vavrušová, Bejtkovská, Bukovjanová, Huťková. Střídaly: Šišková, Marková, Mizerová.

Brumov: Bednářová – Frajtová, Lysáková, Tománková, Plášková, Jelínková, Kolaříková, Škrabolová, Krahulcová, Pavla Jeřábková, Krahulová.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – ŘÍKOVICE 1:2 (1:1)

,,Družstvu nechybělo nasazení ani bojovnost. Na výsledku zápasu se ale projevila skutečnost, že jsme ho odehráli pouze s deseti hráčkami. Přesto jsme ho chtěli vyhrát. Bohužel se nám vymstilo, že jsme v závěru střetnutí otevřeli obranu a inkasovali jsme druhou branku. Ovšem hned záhy mohla ještě z přímého kopu vyrovnat Juřenčáková,“ mrzela porážka domácího vůdce lavičky Jaroslava Maňase.

,,Utkání jsme zvládli takticky.  Od čtyřiadvacáté minuty jsme v něm sice po zaváhání gólmanky Kateřiny Pitnerové prohrávali, ale ještě do konce prvního poločasu se nám podařilo po trefě Chytilové srovnat stav na 1:1. A to jsme ještě v první půli neproměnili tři slibné šance. Ve druhém dějství byli domácí útočnějším týmem. Nicméně šest minut před koncem nám po pohotové ráně zajistila zisk tří bodů Eliška Říkovská,“ potěšil úspěch ve Valašských Kloboukách říkovického trenéra Lukáše Čecha.

Branky: Lišková – Chytilová, Říkovská.

Valašské Klobouky: Lada Mačková – Kalíková, Zichová, Lišková, Bučková, Čtvrtecká, Andrea Jeřábková, Viola Mačková, Lukaštíková, Juřenčáková.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Koutná, Trávníčková, Fallová, Krejčí, Lucie Pitnerová, Adéla Pitnerová, Chytilová, Červíková, Kopecká, Říkovská. Střídala: Foltýnová.