MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

HOLEŠOVSKÉ HOLKY POLOŽILY V KOTVRDOVICÍCH DLOUHÉ NAKOPÁVANÉ MÍČE DOMÁCÍCH

Holešov – O nepříjemné překvapení se postaralo ve 22. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen družstvo Holešovských holek, které prohrálo v Kotvrdovicích. V tabulce ale Hanačky zůstaly na první příčce. V dalším zápase se holešovský celek představí na domácím hřišti. V neděli na stadionu Na Střelnici přivítá tým z Prostějovska Mostkovice. Utkání má výkop v 14.30, hodin.

V Kotvrdovicích Holešovské holky prohrály 1:2. Střetnutí se přitom dlouho vyvíjelo v jejich prospěch. Ve třicáté minutě poslala hosty do vedení Petříková. Ve druhé půli se však Holešovu nepodařilo uhlídat Rytířovou a domácí útočnice dvěma trefami v pětašedesáté a sedmasedmdesáté minutě zajistila výhru pro kolektiv z Blanenska.

,,Byla to nečekaná, ale zasloužená porážka. Tentokrát se nám vůbec nedařilo a na půdě čtvrtého týmu tabulky jsme zklamali. V našem družstvu se nenašla ani jedna hráčka, která by podala alespoň průměrný výkon," konstatoval holešovský kouč Slavomír Bednář starší.

Ten také uznal, že na jeho kolektiv na tvrdém a nerovném hřišti platila jednoduchá a trpělivá taktika dlouhých nakopávaných míčů na holešovskou polovinu hrací plochy. ,,My jsme si navíc nebyli schopni dvakrát přihrát a tak bylo o největší překvapení kola postaráno," mrzela zbytečná ztráta Bednáře staršího.

KOTVRDOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:1 (0:1)

Branka Holešovských holek: Petříková.
Sestava: Petra Ševčíková – Tiefenbachová, Nela Ševčíková, Randuchová, Homolová, Voždová, Kocurková, Kuchařová, Mikešová, Rýdlová, Šilhárová. Střídaly: Petříková, Jurčíková, Sklenaříková.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

VÍTĚZSTVÍ ŽALKOVIC NAD NEZDENICEMI REŽÍROVALA HATTRICKEM MONIKA NETOPILOVÁ

Region – Hodně práce měl v pátém jarním kole krajského fotbalového přeboru žen celek Lužkovic, než potvrdil roli favorita ve Valašských Kloboukách. Podobně se vedlo i Březnici v Březůvkách. Brumov a Babice naopak neměli se svými soupeři problémy. Zisk tří bodů si po skalpu Nezdenic užívají také Žalkovice. Střelkyní víkendu byla Monika Netopilová, jež hattrickem proti Nezdenicím zajistila právě celku z Žalkovic druhou letošním výhru v krajském přeboru.

UHERSKÝ BROD – BRUMOV 0:2 (0:1)

,,S lídrem soutěže jsme podali solidní výkon a Brumovu jsme byli vyrovnaným protivníkem. Utkání by se možná vyvíjelo jinak, kdyby za stavu 0:1 proměnila alespoň jednu ze dvou dobrých příležitostí Kovaříková. Její druhou šanci hostující obránkyně Krahulcová dokonce vyhlavičkovala z brankové čáry. Navíc si v polovině druhé půle zranila kotník Macková a musela ze zápasu odstoupit," kalkuloval po střetnutí první muž domácí lavičky Lumír Petrka.

,,První poločas se hrál ve velkém horku a to zpomalovalo hru. Naštěstí nás uklidnila ve 14. minutě branka Černobilové. Po změně stran už jsme byli lepším týmem a dostali jsme se do několika gólových situací. Ujala se však pouze trefa, o kterou se postarala v sedmasedmdesáté minutě po rohovém kopu Sochorové Krahulová. Uherský Brod ovšem podržela gólmanka Crlová," prozradil vůdce Brumova Robin Sochora.

Branky: Černobilová, Krahulová.
Uherský Brod: Crlová – Vidová, Šmiluerová, Macková, Chovancová, Justýna Kovaříková, Máčalová, Eliášová, Lenka Oharková, Kamila Zálešáková, Petrková.
Brumov: Radka Koutná – Kozubíková, Krahulová, Krahulcová, Matoušů, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Jelínková, Bartošáková, Černobilová.

BABICE – DFK HOLEŠOV 4:0 (1:0)

,,Soupeřky podaly velmi dobrý taktický výkon, a proto jsme se dlouho nemohly prosadit v ofenzívě. Polovinu zápasu byl Holešov nebezpečný z rychlých protiútoků. Po přestávce už jsme ale Hanačky přehrávaly. Důležité také bylo, že Vančíková osobně ubránila tvůrkyni holešovské hry Adrianu Ševčíkovou," našla hlavní příčinu výhry Babic autorka čtvrtého gólu domácích Irena Dudová.

,,Přesto, že jsme prohrály, s přístupem a nasazením svých svěřenkyň na půdě druhého celku tabulky jsem spokojená. Družstvo bojovalo od začátku až do poslední minuty střetnutí. Dokonce jsme si v prvním poločase vypracovaly několik slibných standardních situací, ze kterých jsme mohly skórovat. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už náš vzhledem k nemocem a pracovním povinnostem oslabený tým položily chyby pramenící z únavy," hodnotila souboj na Slovácku hlavní trenérka DFK Holešov Svatava Ságnerová, jež za největší tahounky v utkání vybrala stopérky Zitu Pospíšilovou s Terezii Pospíšilíkovou a také záložnice Adrianu Ševčíkovou s Monikou Řihákovou.

Branky: Tichá, Habáňová, Pavlína Matušová, Dudová.

Babice: Hladíková – Karolína Matušová, Malíková, Habáňová, Kotlabová, Tichá, Králíková, Dudová, Hudcová, Vančíková, Pavlína Matušová.
DFK Holešov: Hovořáková – Trhlíková, Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, Klevetová, Foltýnová, Řiháková, Adriana Ševčíková, Zichalová, Veronika Kovaříková.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – LUŽKOVICE 2:3 (0:0)

,,V zápase velmi dobré úrovně, v němž jsme byli favoritovi z Lužkovic zdatným protivníkem, se hrál oboustranně útočný fotbal. Proto jsme si za převedený výkon zasloužili minimálně remízu. Hosty však podržela brankářka Matlachová a navíc jejich třetí gól padl z ofsajdu," tvrdí první muž lavičky Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

,,Dneska to bylo těžce vybojované vítězství. Domácí tým byl totiž neustále nebezpečný z brejkových situací. Vedli jsme sice 2:0, ovšem Valašské Klobouky v třiasedmdesáté minutě srovnaly stav na 2:2. O našem tříbodovém zisku ale záhy rozhodla Uhlířová, jež v 84. minutě vystihla špatnou rozehrávku Valašek a po chybě valašskokloboucké defenzívy naše zkušená útočnice skórovala na 2:3," oddechl si šéftrenér hostů Karel Dolina.

Branky: Bučková, Valčíková – Uhlířová 2, Vyvlečková.

Valašské Klobouky: Veronika Bělašková – Tománková, Pjajková, Juřenčáková, Lišková, Kalíková, Nikola Fojtíková, Bučková, Mačková, Monika Bělašková, Klára Trochtová. Střídaly: Pavla Jeřábková, Valčíková.

Lužkovice: Matlachová – Halová, Žalková, Hnilicová, Blažková, Navrátilová, Zeťková, Vyvlečková, Mikuláštiková, Uhlířová, Strachoňová. Střídala: Horňáková.

BŘEZŮVKY – BŘEZNICE 2:3 (1:1)

,,Před lokálním derby jsme věřily, že Březnici konečně porazíme. A k úspěchu nad letitým rivalem nebylo daleko. V utkání hraném ve výborné atmosféře jsme byly lepším celkem. Vytvořily jsme si i víc šancí a ještě v poslední minutě jsme držely nerozhodný stav 2:2. Nepodařilo se nám však uhlídat Adamíkovou a rychlonohá univerzálka v závěrečných sekundách dala třetí hostující gól. Březnici se také dařila střelba do horní poloviny branky," smutnila po smolné porážce s celým svým týmem střelkyně obou branek Březůvek Soňa Huťková.

,,Povedl se nám začátek střetnutí. S přibývajícími minutami mělo ale spoustu světlých momentů i domácí družstvo. Dařila se nám ovšem finální přihrávka a nakonec jsme se po vypracované akci dočkaly vítězství. Hodně nám také pomohlo, že jsme měly čtyři hráčky na střídání," radovala se z výhry hostující záložničce Žaneta Vaculíková.

Branky: Huťková 2 – Adamíková 2, Vaculíková.

Březůvky: Vyoralová – Talašová, Monika Zábojníková, Mizerová, Müllerová, Grelová, Černošková, Adéla Zábojníková, Plecová, Jakešová, Huťková. Střídaly: Hanulíková, Nejezchlebová, Stolaříková.

Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kryšpínová, Kozmíková, Marková, Bejtkovská, Vaculíková, Vilhanová, Černá, Adamíková, Michalíková. Střídaly: Šišková, Gilová, Kubíčková, Jakubíčková.

ŽALKOVICE – NEZDENICE 4:2 (2:0)

,,Zaspali jsme začátky obou poločasů. Nicméně v 18. minutě jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Slovácký kolektiv ovšem ve dvaašedesáté minutě vyrovnal na 2:2. Konec duelu už byl ale zase v naší režii. Kdybychom byli důraznější v koncovce, tak zápas ovládneme i vyšším rozdílem. A to ještě Monika Netopilová zahodila další penaltu," upozornil žalkovický trenér Radim Borovička.

,,Žalkovice podaly pouze průměrný výkon. My jsme sice do střetnutí nastoupili pouze s deseti fotbalistkami, ovšem hráčkám po celý jeho průběh nechybělo nasazení. Proto jsme si zasloužili lepší výsledek. Bohužel jsme však jeden gól dostali po sporné penaltě a další z jasného ofsajdu," zlobil se na nepřesné rozhodčí kouč Nezdenic Ivan Pavlis.

Branky: Monika Netopilová 3, Chytilová – Hanáková, Maňasová.

Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Pisaříková, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Červíková, Chytilová, Řičicová, Kojetská, Sedlářová. Střídaly: Andrea Netopilová, Krejčí, Kristýna Koutná, Hana Netopilová.

Nezdenice: Manová – Maňasová, Vrábelová, Uchytilová, Monika Gregorová, Kořenková, Loskotová, Janíčková, Hanáková, Sechovcová.

Dohrávka 7. podzimního kola:

NEZDENICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:3 PO PENALTÁCH (0:0)

,,Utkání jsme měli vyhrát, protože Valašky do něho nastoupily pouze s devíti hráčkami v poli. Nedokázali jsme však ve středu hřiště podržet balón a navíc jsme dostali zbytečné góly. Naštěstí se nám v posledních osmi minutách podařil alespoň vyrovnat. Zisk pouze jednoho bodu je ovšem pro nás ztrátou," tvrdí nezdenický Ivan Pavlis.
,,I když jsme ze zápasu mohli vytěžit víc, výhru po penaltovém rozstřelu, o kterou s postarala Tománková, bereme. Nicméně škoda zaváhání obránkyně Kalíkové při naší první inkasované brance. Také gól na 2:2, který jsme dostali po dorážce Švecové byl zbytečný," konstatoval hostující lodivod Jaroslav Maňas.
Branky: Hanáková, Švecová – Pavla Jeřábková 2, Tománková.

Nezdenice: Manová – Maňasová, Uhrová, Vrábelová, Švecová, Monika Gregorová, Kořenková, Loskotová, Janíčková, Hanáková, Sechovcová. Střídaly: Lenka Gregorová, Lukášová.

Valašské Klobouky: Nikola Fojtíková – Tománková, Kalíková, Lišková, Bučková, Valčíková, Andrea Jeřábková, Pavla Jeřábková, Juřenčáková. Lubomír Hotař