Podobná akce se v našem regionu uskuteční vůbec poprvé. Mladí adepti fotbalu budou šest dnů pod dohledem zkušených a profesionálních trenérů akademie 1. FC Slovácko.

„Naším cílem je, aby se každý kluk či holka naučili novým fotbalovým dovednostem a tréninkovým praktikám. Po odborné stránce se o ně budou starat kvalifikovaní trenéři, ve volném čase pak studentky vysokých škol. Kromě fotbalových aktivit čeká na účastníky řada dalších zpestření. Třeba plážový fotbal, stolní tenis, nohejbal, tenis a besedy se známými fotbalisty. K dispozici bude také koupaliště, které je v těsné blízkosti areálu,“ prozradil detaily kempu hlavní organizátor Aleš Zlínský a upozornil na další zpestření týdenního pobytu. „Proběhne soutěž o originální dres Bayeru Leverkusen s podpisem Michala Kadlece. Soutěž o jeho kopačky a lístky na mistrovský zápas Leverkusenu.“

Podrobnosti o kempu najdete na webové stránce: www. www.fotbalovykemp.uh.cz.

Český reprezentant: Chci pomoci regionu

Leverkusen Záštitu nad fotbalovým kempem v Hluku převzal v současné době nejslavnější odchovanec Slovácka a reprezentant Česka Michal Kadlec (na snímku). Sedmadvacetiletý obránce německého Bayeru Leverkusen zažil ve fotbale už všelicos, ale kemp nazvaný jeho jménem bude i pro něj premiérový. „Je to poprvé, kdy je fotbalová akce spojená s mým jménem. Doufám, že to nebude naposled,“ přeje si střelec sedmi reprezentačních branek.

Uvažoval jste už dřív, že se pustíte do podobného projektu?

Abych řekl pravdu, tak ne. Přišel s tím můj kamarád a velký fotbalový fanoušek Aleš Zlínský z Hluku. Vím, že u nás existuje spousta podobných kempů. Pořádá je například Petr Čech a další spoluhráči z reprezentace. Co jsem slyšel, tak ohlasy na ně jsou výborné, proto je spoluhráči každoročně opakují.

Rozhodl jste se okamžitě, nebo jste všechno zvažoval?

Zdál se mně to jako výborný nápad. Probrali jsme s organizátory pár věcí kolem, včetně termínu a místa, a rozhodli se prakticky okamžitě. Fotbalově jsem na Slovácku vyrůstal, to byl také jeden z důvodů, proč chci pomoci tomuto regionu.

Pořádají podobné akce i vaši spoluhráči v Německu?

Přiznám se, že jsem po tom nijak nepátral. Opravdu nevím.

Každý účastník si odnese společnou fotku s vaším podpisem. Čeká kluky ještě další překvapení?

Určitě. Ale nebudu nic prozrazovat, nechám si to pro sebe. Potom by to nebylo žádné překvapení. Pro mě bude důležitá zpětná vazba. Chtěl bych, aby všichni odjeli spokojení, nikdo se nezranil a za rok se zase vrátili.

Stanislav Dufka