Z bývalých hráčů béčka zůstala v kádru pouze trojice Kerbr, Polák, Višváder. K nim přišli nadějní dorostenci ročník 1990 a z hostování se vrátili Lukášové Čtvrtníček a Nečas. „Současný tým má na to hrát slušně divizi, mluvit ale o návratu do třetí ligy by bylo hodně odvážné,“ říká Jiří Dekař. Žádné takové cíle ale vedení klubu před juniorku nepostavilo, takže by nový kouč měl mít dostatek prostoru pro přípravu talentů pro první mužstvo. „Kluci musejí sbírat zkušenosti z mužského fotbalu. Ideální by bylo, kdyby se tak dělo i vedle zkušenějších hráčů,“ přemýšlí trenér.

Tím však nemá na mysli, že by za béčko chodilo hrát sedm hráčů z širšího kádru A-týmu, jak tomu bývalo v minulosti. „To v žádném případě. Vedení chce, abychom fungovali jako skutečná juniorka. Na zápasy bych uvítal vždy tak dva až tři hráče z áčka,“ plánuje Dekař, podle kterého se tento systém osvědčil už v přípravných zápasech. „Když nastoupili hráči jako Grim, Sládek či Reinberk, náš výkon šel ohromně nahoru.“

Většinou ale Dekař po utkáních příliš spokojený nebyl. „Výkony nebyly podle mých představ, kluci byli zbytečně nervózní. Hlavním problémem pak bylo neproměňování šancí,“ doplnil trenér. Názorným příkladem byla generálka v Šardicích. „V první půli jsme měli ze soupeře zbytečný respekt, proto jsme prohrávali o dvě branky. Po přestávce jsme se ale zlepšili, a kdybychom dali góly, mohli jsme i remizovat,“ tvrdí Dekař, podle kterého je ale i konečný 2:1 velmi dobrý. „Soupeř bude patřit ke špičce, má velice dobrý a zkušený tým,“ je přesvědčený trenér, který před časem krátce vedl i první tým Slovácka.
Juniorka Slovácka je prý na start soutěže připravena velmi dobře. „Celá příprava proběhla podle našich představ, soustředění na Slovensku bylo, řekl bych, nadstandardní. Odehráli jsme také spoustu zápasů proti velmi silným soupeřům, což by se mělo také projevit,“ doufá Jiří Dekař.

V premiéře jeho tým přivítá Viktorii Otrokovice. „Sledoval jsem je. Mají silný, kompaktní a hlavně zkušený celek. Na naší straně zase bude mládí a dravost. Určitě to bude zajímavý zápas, v němž bychom rádi zvítězili,“ usmívá se trenér hradišťské juniorky. „Kluci fotbal hrát umějí, jen nesmějí být zbytečně nervózní a musejí se zklidnit. A také musíme proměňovat šance, což nám v přípravě moc nešlo,“ nabízí na závěr recept na úspěch.

1. FC SLOVÁCKO B

BRANKÁŘ: Filip Bančák (1990).
OBRÁNCI: Daniel Fryšták (1990), Libor Grabec (1990), Juraj Višváder (1989), Jan Ruman (1990), Vlastimil Polák (1989), Lukáš Čtvrtníček (1988), Pavel Svízela (1990).
ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Nečas (1988), Radek Sasín (1990), Tomáš Borusík (1990), Josef Čtvrtníček (1990), Vít Dolina (1990), Patrik Semela (1990).
ÚTOČNÍCI: Milan Kerbr (1989), Tomáš Špoták (1990).
PŘIŠLI: Filip Bančák, Daniel Fryšták, Libor Grabec, Jan Ruman, Pavel Svízela, Radek Sasín, Tomáš Borusík, Josef Čtvrtníček, Vít Dolina, Patrik Semela (všichni z dorostu), Lukáš Čtvrtníček, Lukáš Nečas (oba návrat z hostování).
ODEŠLI: Ondřejka (A- tým), Bělaška, Přílučík, Reinberk, O. Čtvrtníček, Holek, Sládek, Filipský, Šturma, Šilinger.
TRENÉR: Jiří Dekař, asistent: Jiří Koželuha.