„Vše záleží, jak dopadnou regionální divizní celky," potvrdil Stanislav Travenec, předseda Sportovně-technické komise Krajského fotbalového svazu Zlín (STK KFS), přičemž z déčka a éčka sestoupí dva nejhorší celky.

Z aktuálního pohledu do tabulek divizí vyplývá, že tři kola před stažením opony se zřejmě sestupu nevyhnou Napajedla, poslední celek skupiny D, jenž na 14. místo ztrácí sedm bodů. „Budeme bojovat do konce. Šance pořád žije," potvrdil předseda ohroženého klubu Pavel Ratiborský.

Hodně namočený z celků našeho kraje je ovšem v „déčku" ještě Uherský Brod, jenž je tři body nad sestupovou propastí a zejména v „éčku" Velké Karlovice, které jsou zatím čtrnácté jen o skóre. „Sestup si nepřipouštíme," hřímají odhodlaně z obou regionálních táborů šéfové klubů.

A co tedy sestupová matematika znamená pro krajské fotbalové soutěže ve Zlínském kraji? Při nejčernějším scénáři by sestup tří divizních celků znamenal pád hned čtyř nejhorších týmů z přeboru, pěti z I. A třídy a šesti z I. B třídy.

„Naopak při sestupu pouze jednoho celku z divize by se tato čísla ztenčila o dva celky," poukázal na tu příjemnější, reálnější variantu Travenec.

Při současném stavu se tak o záchranu ve svých soutěžích musí stále reálně obávat polovina všech fotbalových týmů v regionu. „Své jisté" již nyní přitom mají v přeboru poslední Vizovice, v I. A třídě nejhorší celky skupin Hrachovec s Nivnicí a v I. B třídě Janová a Sušice.

„Naopak nejvyrovnanější situace je po celou sezonu ve skupině B. Zde mají jistotu záchrany snad až celky od čtvrtého místa výše," pousmál se šéf STK.

Na rozdíl od minulých sezon by šéfové svazu a komisí nemuseli mít takové problémy se skládáním soutěží, kdy například do krajského přeboru museli přemlouvat k postupu mimo pořadí kluby i z dolní poloviny tabulky I. A třídy. Stejně tak řešit přesuny oddílů směrem dolů z ekonomických důvodů, respektive z nedostatku hráčské základny.

„Zatím o podobných změnách nemám ani náznaky informací. Uvidíme ale až po sezoně a v době podávání přihlášek pro nový ročník," pokrčil rameny šéf STK KFS Zlín Stanislav Travenec.