Dvacetiletá opora celku z Uherského Hradiště si po jednom ze soubojů v závěru první půle nešťastně zlomila kotník. Nohu má v sádře a moravskému týmu budu chybět celé jaro.

„Zranění nás bolí víc. Je to daleko nepříjemnější než prohra. Eliška je lídr týmu. Je to citelná ztráta,“ ví kouč fotbalistek Slovácka Filip Hančík.

Inkriminovaný zákrok moc dobře neviděl. Ještě si ho chce prohlédnout na videu, ale soupeřky ze zranění klíčové hráčky neviní.

„Bylo to spíš nezaviněné než zákeřné,“ tuší Hančík.

Jeho tým první soutěžní zápas v letošním roce nezvládl. I když ženy Slovácka po gólech Krejčířové a Waltrové vedl ve 45. minutě 2:0, o náskok po přestávce trestuhodně přišel a nakonec musel kousat nepříjemnou porážku i vyřazení.

„Hra nebyla podle představ. Přestože jsme v první půli potrestali dvě chyby soupeře, nekoncentrovanost nás ve druhém poločase srazila do kolen,“ říká Hančík.

Domácí tým poprvé inkasoval po rychle rozehraném rohu a trefě střídající Oshimaové. Vyrovnání přišlo v 82. minutě ze sporné penalty, kterou bezpečně proměnila hostující Andujarová.

Obrat rozjeté Lokomotivy v hektickém závěru završila Žemberyová. Brněnská záložnice nachytala domácí gólmanku Bátkyovou dalekonosnou střelou z dvaceti metrů.

„Naše brankářka to podcenila,“ mrzí Hančíka.

Porážka na osmnáctiletou dorostenku ale nesváděl.

„Druhý poločas jsme nezvládli hlavně takticky a psychicky,“ myslí si kouč Slovácka, kterému v pohárovém zápase scházely čtyři hráčky základní sestavy včetně reprezentační gólmanky Růžičkové a obě zahraniční posily.

„Na to se však vymlouvat nechceme. Byli jsme dobře připravení. Bohužel to nevyšlo,“ posteskl si Hančík.

Fotbalistky Slovácka tak před startem jarních ligových odvet utržily nepříjemný políček.

„Je to zdvižený prst. I když jsme přípravu zvládli poměrně dobře, nesmíme se uchlácholit. Naopak musíme neustále tvrdě pracovat a zlepšovat se, abychom ligové soupeře přehrávali,“ dodává Hančík.

Čtvrtfinále Českého poháru žen -

1. FC Slovácko – Lokomotiva Brno Horní Heršpice 2:3 (2:0)

Branky: 27. Nela Krejčířová, 45. Klára Waltrová – 70. Kaho Oshima, 82. Tessa Andujar z penalty, 90. Laura Žemberyová
Rozhodčí: Vévodová – Jílková, Koryčanská
Žluté karty: Bátkyová, Bielikova – Krištofová
Diváci: 55
Slovácko: Bátkyová – Šperová (46. Stařinská), Waltrová, Krejčířová, Janků – Sedlačíková, Valášková, Molková (64. Pěčková), Janíková (40. Příkaská), Strožová (68. Iléšová), Bielikova.