„Hodnocení je pozitivní. Začátek zápasu byl pro nás skvělý, strašně brzy jsme vedli 2:0. Ani jsem nečekal, že to půjde tak dobře. Jenomže pak jsme udělali chyby v defenzivě a domácí nás z toho potrestali a my jsme úplně zbytečně přišli o dvougólový náskok. Nakonec nám pomohly razantní poločasové změny v sestavě. Náhradnice naši hru oživily, konečně jsme hráli jako Slovácko. Hlavně za druhou půlku si vítězství jednoznačně zasloužíme, byli jsme lepším týmem,“ prohlásil hostující trenér Petr Bláha.

Moravankám ke třem bodům pomohly i letní posily. Zatímco Nikola Sedláčková nastoupila v základní sestavě, Američanky Friedrichsová s Blethenovou zůstaly jen mezi náhradnicemi a do hry se dostaly až ve druhé půli.

Ženy Slovácka měly famózní nástup do utkání, když po brankách Příkaské a Janků v 6. minutě vedly už 2:0.

Fotbalistky Plzně se ale zvedly a výsledek ještě do přestávky srovnaly. Nejprve snížila Mrázová a domácí opora před přestávkou nakonec i vyrovnala. Ve druhém dějství však vrátila vedení Slovácku Jelínková, v závěrečné desetiminutovce pak potvrdily výhru favorita Dubcová s Dvořákovou, která se po příchodu ze Sparty poprvé trefila ve slováckém dresu.

1. fotbalová liga žen, 2. kolo

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 2:5 (2:2)

Branky: 10. a 43. Mrázová – 3. Příkaská, 6. Janků, 61. Jelínková, 82. M. Dubcová, 83. Dvořáková

Rozhodčí: Holakovská - Hasíková, Navrátilová (Bláha)

Žlutá karta: Janíková (Slovácko)

Diváci: 80

Slovácko: Růžičková – Sedláčková, Krejčířová, Jelínková, Janků (46. Friedrichsová) – Holá, Janíková, Příkaská (73. Dvořáková) – Molková (46, Waltrová), Dubcová, Polášková (46. Blethenová). Trenér: Bláha.