Duel přitom měly domácí fotbalistky od prvních minut pod kontrolou. Západočešky se většinu času bránily a sporadicky vyrážely do brejků. „Po výborné přípravě, kdy jsme ve dvou zápasech nastřílely 13 branek, jsem věřila, že dokážeme naši formu prodat i v mistráku. Opak byl ale pravdou, naše koncovka byla žalostná,“ nebrala si servítky trenérka Jitka Klimková.

Její svěřenkyně sice po změně stran šly do vedení, ovšem soupeř z nahodilé akce vyrovnal. O výhře Slovácka rozhodla šest minut před koncem Májíčková. „Nervozita nám až příliš svazovala nohy. Duel mi až příliš připomínal naši loňskou premiéru s Brnem, kdy jsme v závěru zachraňovaly remízu. Tentokráte jsme měly v závěru více štěstí, přičemž za celozápasovou převahu je naše výhra zasloužená,“ je přesvědčená zkušená trenérka.

Fotbalistky Slovácka se startem soutěže přehnané ambice nemají. „co se týče výkonnostních stupňů, bude složité konkurovat pražským „S“, které nejenže již tak kvalitní kádry udržely, ale navíc je opět posílily. Nám se sice až na brankářku Bednaříkovou, která odešla na půl roku hostovat do Brna, podařilo udržet kádr, ale o doplnění se postaralo pět hráček z juniorky,“ nastínila Klimková situaci v omlazeném kádru, která i přesto věří, že by se týmu mohlo podařit pošesté vybojovat prvoligový bronz. „Uděláme vše pro to, abychom patřily mezi top trojku. To však není jediný cíl. Především chceme předvádět ofenzivní, efektivní fotbal pro diváky a dokázat, že i děvčata dokážou hrát kopanou,“ přeje Klimková, jejíž svěřenkyně k dalšímu mistráku zajíždějí až za 14 dnů do Teplic. „O víkendu je reprezentační přestávka. každopádně na sever Čech si pojedeme spravit reputaci, neboť naposledy jsme u soupeře jen remizovaly. Určitě si na Teplice dáme větší pozor,“ dodala trenérka Slovácka.

1. FC SLOVÁCKO – PLZEŇ 2:1 (0:0)

Branky: 49. Dudová, 84. Matoušková – 76. Podroužková. Rozhodčí: Zadinová – Jurajdová, Bártová. ŽK: Nehodová, Vachlová, Černá, Májíčková (všechny Plzeň). ČK: Májíčková (Plzeň). Slovácko: Sedláčková – Juráková, Blažková, Vlasatíková, Hýlová – Drahníková (55. Kovářová), Cahynová (36. Matoušková), Polášková, Cvernová (75. Soukeníková) – Strožová, Dudová (88. Šicová). Trenérka: Klimková.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Slavia Praha – Teplice 8:0 (5:0), Sparta Praha – Ostrava 6:0 (1:0), Brno – Hr. Králové 0:1 (0:0).

I. liga dorostenek – 1. kolo: 1. FC SLOVÁCKO – FC VIKTORIA PLZEŇ 2:0 (0:0). Branky: 46. Březinová, 47. Horáčková. Rozhodčí:Jurajdová. Slovácko: Kozumplíková (41. Šubardová) – Palová, Stolářová, Janků, Dubravská (41. Soukeníková) – Ponížilová (62. Otrusiníková), Šulová, Bužková (70. Cíbiková), Knapová (87. Hráčková) – Šubardová (41. Horáčková), Březinová. Trenéři: Jačisko, Fanta.