„Nepředvedli jsme ale nijak povedený výkon, spíše byl nejhorší na podzim. Ale nejdůležitější je vítězství," konstatoval trenér celku z Uherského Hradiště Petr Vlachovský.

O osudu bojovného utkání nakonec po necelé hodině hry rozhodla Fabová. „K vidění byla spousta zkažených přihrávek a nevynucených chyb. Přesto jsme si občas střeleckou příležitost připravili a měli jich více než protivník. Z tohoto pohledu byla naše výhra zasloužená," zhodnotil duel kouč, jenž po výsledku 7:1 ze západu Čech nyní asi očekával vyšší vítězství. „Tehdy jsme Plzni předvedli nadmíru povedené utkání, do čeho jsme kopli, to nám vyšlo. Navíc soupeř se hodně zlepšil," poznamenal Vlachovský.

Škrt přes rozpočet mu do závěru sezony udělal zejména nečekaný odjezd domů Američanek Gudgeon a Massey. „Původně měly u nás zůstat do konce listopadu, ale náhlé studijní a osobní důvody je přiměly vrátit se dříve. Navíc kvůli zraněné patě nám citelně chyběla i další Čechoameričanka Strnadová. Tyto absence byly rázem na naší kvalitě hry znát," přiznal trenér Slovácka.

Šance jeho týmu na úspěch před nadcházejícím těžkým sobotním duelem na půdě lídra, pražské Slavie se tak oproti předchozím týdnům výrazně snížily. „Sešívané mají obrovskou formu, ale i tak se pokusíme o malý zázrak. S nadějí ale vzhlížíme i k případnému návratu Strnadové, bez níž by to bylo v Praze hodně těžké," přiznal kouč.

Že by ale Slovácko po vzoru minulých let začalo intenzivně hledat pro jarní část další posily ze zahraničí, prý zatím nehrozí. „To je ještě daleko. Spíše čekáme na návrat našich uzdravujících se reprezentantek Daňkové, Sedláčkové a Kristýnové, které by již měly naskočit do zimní přípravy a s nimi bychom měli být podobně silní jako se zahraničními posilami. Navíc poprvé odehrála celý zápas již uzdravená opora Cvernová, která již nyní byla suverénně nejlepší hráčka našeho týmu," ocenil Vlachovský.

Zkušený kouč je zatím s průběhem sezony více než spokojen. „Tak úspěšný podzim, kdy jsme s nikým než pražskými S neztratili, jsme minimálně pod mým vedením zde neměli. Pokud budeme zdraví, věřím, že i v odvetách budeme podobně úspěšní jako na podzim s Američankami," dodal optimisticky trenér fotbalistek Slovácka.

1. FC SLOVÁCKO - VIKTORIA PLZEŇ 1:0 (0:0)

Branka: 56. Fabová. Rozhodčí: Zaplatilová. ŽK: Markelová (Plzeň). Slovácko: Bednaříková (80. Růžičková) Lysáková (68. Horáčková), Pavková, Polášková, Janků Fabová, Cvernová, Kubicová (58. Skupinová) Březinová (88. Braunerová), Strožová (90+1. Kristýnová), Sedlačíková. Trenér: Petr Vlachovský.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pardubice Slavia 0:11 (0:4), Bohemians Hr. Králové 2:0 (0:0).

1. Slavia 9 9 0 0 70: 2 27

2. Sparta 8 7 0 1 30: 5 21

3. Slovácko 9 7 0 2 24: 11 21

4. Bohemians 10 4 2 4 12: 20 14

5. Liberec 8 3 0 5 13: 38 9

6. Hradec 9 1 2 6 7: 29 5

7. Plzeň 9 1 1 7 9: 28 4

8. Pardubice 10 1 1 8 7: 39 4