„Sparta je momentálně nejlepší tým, as si to zaslouží,“ říká kouč Slovácka Miroslav Zbořil. I když celku z Uherského Hradiště po rozsáhlé generační obměně medaile unikla, proti Pražankám ostudu v žádném případě neudělaly.

„Samozřejmě by bylo příjemnější, kdybychom se Spartou vyhráli nebo remizovali, ale vzhledem k tomu proti komu jsme hráli, a že jsme minule s ní dostali výprask 12:0, tak teď to bylo mnohem lepší,“ říká Zbořil, který svěřenkyně chválil za přístup i velkou bojovnost. „Zápas mohu hodnotit kladně. Holky celý zápas odmakaly, hrábly si až na dno. Sice mě mrzí obdržené góly, ale ve druhém poločase jsme se Spartou remizovali, což se cení,“ prohlásil.

Sparta však věděla, že ji vítězství definitivně posadí na trůn ligového mistra a od počátku šla nekompromisně za svým cílem. Už ve 2. využila Stašková nedůrazné obrany Slovácka a pohodlně skórovala.

Domácí tým příliš nebezpečný nebyl. Hlavička Krejčířové po rohu nebezpečná nebyla. Pražanky dál na trávníku kralovaly a svoji pohodu demonstrovaly dalšími brankami. Na 2:0 zvýšila Strom, třetí gól přidala Stašková, která pak měla další šanci, ale brankářka Růžičková skvěle zasáhla.

Ve 42. minutě už ale favorit o čtyři branky, když se po přesné střele k tyči prosadila Mikolajová. „Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zbytečně neinkasovat a pokusit se o ohrožení branky soupeře. Bohužel se znovu dostala ke slovu Sparta,“ mrzí Zbořila. V 55. minutě se po rohovém kopu nádherně trefila Nepokojova.

Pražanky za stavu 5:0 zvolnily, čehož fotbalistky Slovácka využily ke zkorigování výsledku. Kim ještě nedokázala náhradní gólmanku Dorsey překonat, ale další střelu Korejky sparťanská brankářka jen vyrazila a pohotová Krejčířová míč vrátila do sítě.

Zbytek utkání se dohrál v pohodovém tempu, fotbalistky Sparty si v klidu dokráčely pro jasnou výhru i další titul.

Mladý brankář Slovácka Matouš Trmal (v červeném) patří mezi ligové gólmanské komety.
Nula na Dukle těší, ale nebyl to pohledný zápas, ví Trmal

4. kolo nadstavby I. ligy kopané žen - skupina o mistra

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:5 (0:4)

Branky: 67. Krejčířová - 2. a 29. Stašková, 23. Strom, 42. Mikolajová, 55. Nepokojová

Rozhodčí: Vévodová - Hanáková, Soukupová (Ondráš)

Bez žlutých karet

Diváci: 120

Slovácko: Růžičková - Stařinská, Duncan, Klímová, Janků - Příkaská, Krejčířová, Kim (85. Žufánková) - Molková, Waltrová 73. Strožová), Sedlačíková (76. Psotková). Trenér: Miroslav Zbořil.

Sparta: Vaníčková (60. Dorsey) - Odehnalová, Bertholdová, Mikolajevová, Vyštejnová – L. Martínková, Sonntagová (46. Pochmanová), Strom – Burkenroad (74. Matoušková), Stašková (60. Miller), Nepokojová (67. Ringelová). Trenér: Peter Bartalský.