Celek z Uherského Hradiště sice po trefě Kristýny Příkaské na hřišti Lokomotivy od 42. minuty vedl, ale nezvládl závěr a po gólu domácí Lucie Liškové bral v derby pouze bod za remízu 1:1.

„Výsledek utkání je pro nás krutý, ale takový je fotbal. Bohužel jsme nedokázali využít naší herní převahy a vstřelit více gólů,“ štve hostujícího trenér Petra Bláhu.

Celek z Uherského Hradiště hrál v některých situacích před pokutovým územím soupeře a v šestnáctce domácího týmu až moc složitě. „Taky nám chyběla větší odvaha do zakončení, posteskl si Bláha.

Fotbalistky Slovácka navíc v závěru dobře rozehraného utkání propadly při standardní situaci. „Byla to naše jediná chyba v defenzivě, která nás stála vítězství,“ mrzí Bláhu. „Pro mě a samozřejmě i pro holky je to velké zklamání, ale musíme se z této situace poučit a připravit se na další utkání,“ zůstává pozitivní kouč.

Hostující tým od úvodních minut držel míč na svých kopačkách a snažil se najít recept na defenzivu domácích. Děvčata z Horních Heršpic se převážně po celou dobu prvního poločasu soustředila jen na bránění. Bezbrankový stav vydržel téměř celý první poločas. Ve 42. minutě se střelou z dvaceti metrů prosadila Příkaská, která poslala Slovácko do zaslouženého vedení.

Druhý poločas měl stejný scénář. Hostující družstvo tlačilo, ale své gólové příležitosti nedokázalo využit. Domácí hráčky se jen výjimečně dostaly na polovinu soupeře. Přesto se Brňankám šest minut před koncem podařilo vyrovnat na 1:1. Po rohovém kopu se trefila Lišková.

Ani závěrečný drtivý tlak Slovácka vítězný gól nepřinesl, a tak utkání skončilo nerozhodně. Bláhův tým sice v derby udržel před Horními Heršpicemi náskok a zůstal v tabulce čtvrté, ale odmítl posun před Plzeň na třetí pozici.

O víkendu hrají Moravanky v Praze na Julisce s Duklou.

Lokomotiva Brno Horní Heršpice – 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 84. Lucie Lišková - 42. Kristýna Příkaská

Rozhodčí: Jurajdová – Hausnerová, Bystroňová (Sedláček)

Žlutá karta: Lišková (Horní Heršpice)

Diváci: 57

Slovácko: Růžičková – Špérová, Bieliková, Klímová, Janků – Krejčířová, Sedlačíková, Šenkeříková (75. Waltrová), Příkaská, Pěčková (71. Illéšová) – Psotková (60. Strožová). Trenér: Bláha.