Pozorný fanoušek ženského fotbalu našel v sestavě domácího celku hned čtveřici svěřenkyň trenérky Jitky Klimkové.

Nikola Sedláčková, Martina Marcoňová, Monika Cvernová a Martina Danielová v prvním mezistátním zápase letošního roku nastoupily v základní jedenáctce české reprezentace. Martina Danielová se státní vlaječkou v pravé ruce dokonce přivedla na hovoranský pažit celou reprezentaci jako kapitánka týmu.

„Abych řekla pravdu, tak mě to překvapilo, že jsem byla trenérem Žovincem určená jako kapitánka. Některé holky tu ale nejsou, a já jsem služebně nejstarší, tak asi proto. Ale musím říct, že to člověka také potěší,“ svěřila se se svými dojmy Martina Danielová, která ovšem svůj výkon hodnotila zbytečně kriticky. „Moc se mi nedařilo. První půlku jsme hrály proti větru a já jsem se nemohla dostat do zápasu. Druhý poločas už byl lepší, ale zase jsem po dohodě s trenérem střídala,“ uvedla Danielová, podle které bylo utkání vyrovnané. „Papírově jsme byly favoritky a čekalo se naše vítězství, Slovenky ale mají velice dobré mužstvo,“ ocenila výkon soupeřek.

Jediný problém jí dělal přechod na přírodní trávu. „Celou zimu hrajeme a trénujeme na umělce. Dneska jsme byly snad po třech měsících na přírodní trávě a připadala jsem si jako slon v porcelánu. Nechci si stěžovat na terén, ten byl vynikající, ale prostě to byl nezvyk.“

Jestliže Martina Danielová měla za sebou už více než tři desítky startů za reprezentaci, Nikola Sedláčková si odbyla svůj reprezentační křest. Nervozita z ní nespadla ještě dobrou půlhodinu po utkání. „Ježíšmárjá! Pojďme raději někam dál. A co mám jako říkat,“ reagovala na žádost o rozhovor osmnáctiletá reprezentantka. Nakonec se přece jen odhodlala k několika větám. „O nominaci jsme se dozvěděla asi dva dny předem (Nikola Sedláčková byla nominovaná dodatečně – pozn. aut.). Byla jsem strašně nervózní a svůj výkon si netroufám vůbec hodnotit. Pořád jsem se bála, že něco zkazím. Je to přece jenom obrovský rozdíl hrát za reprezentaci a za Slovácko,“ přiznala rodačka z Domanína.

Skupinová? „To nebudu řešit přes noviny,“ vzkazuje kouč české reprezentace.

Trenér českého národního týmu Dušan Žovinec, který nominoval na zápas čtveřici hráček ze Slovácka, byl s výkonem uherskohradišťského kvarteta víceméně spokojen. „Co se týče dvou mláďat Sedláčkové a Cvernové, byl to jejich první zápas v reprezentaci a nervozita tam byla pochopitelná. Byly tam nějaké nepřesnosti, ale všechno je to o sehranosti. Danielová se svého úkolu zhostila velice dobře. V prvním poločase dokázala zklidnit hru, po přestávce jsem ji střídal, protože se mi zdálo, že jí docházejí síly, a bál jsem se, aby se nezranila. Marcoňová mě také nezklamala, uhrála si svoje,“ ohlédl se za vystoupením hráček Slovácka reprezentační kouč.

Kdo sleduje výsledky fotbalistek Slovácka, tak se musí zákonitě zeptat, proč nebyla v reprezentační nominaci nejlepší kanonýrka mužstva Zdeňka Skupinová? Dušan Žovinec potvrdil, že o střeleckých schopnostech Skupinové má dobré informace. „Ano, víme o ní a určitě dostane šanci. Její góly vnímám, ale jsou některé věci, které s ní chci probrat osobně. Ty si ale nechám pro sebe. Určitě to nechci řešit přes noviny,“ ukončil debatu Žovinec.

Jen pro úplnost, „sestrovražedný“ souboj českých fotbalistek se Slovenskem skončil bez branek.

Stanislav Dufka