„Víťa je vysněná posila, fotbalový šlechtic, gentleman. Bude se 
u nás navíc věnovat mládeži, takže bude přínosem na více stranách," mne si ruce trenér Zdeněk Šebesta.

Dvaatřicetiletý fotbalista přichází na východ republiky 
z Rakouska.

„Pro návrat hrálo více aspektů. Za prvé mě ubíjelo ježdění, navíc na mne 
v klubu kladli větší nároky, co se týče účasti na trénincích. A jelikož doma v Kněžpoli stavím dům, nešlo by to stíhat. Chtěl jsem být víc doma a tohle řešení je ideální," pochvaluje si Vít Valenta.

Strání po něm toužilo už před rokem a půl, kdy odcházel k našim jižním sousedům.

„Není to poprvé, kdy jsme ho oslovili, ale tentokrát to konečně dopadlo. Už jsem zaznamenal reakce, že budeme útočit na postup, tak bych to ale neviděl. My máme vždycky jednu sezonu aklimatizační, uderíme, jak se u nás říká, až za rok," rozesmál se kouč Strání, který si přeje, aby se jeho tým pohyboval v horní polovině tabulky.

Hned po postupu do krajského přeboru hledal se svými spolupracovníky posily, dvě ale kvůli zdravotním komplikacím nevyšly. Až těsně před úvodním zápasem v Provodově se povedlo z Kroměříže přivést Petra Silnicu, teď k devatenáctiletému záložníkovi přibyl podstatně zkušenější kolega.

„Víťu nám přihrála souhra náhod, je to takový příjemný bonus. Jsem přesvědčený, že rychle zapadne a pomůže nám," řekl Zdeněk Šebesta.

První dojem velmi dobrý, dělají to s láskou

I jeho nový svěřenec, který ve středu absolvoval s týmem první trénink, věří, že všechno půjde hladce.

„Nikoho z kluků jsem sice neznal, mám ale pocit, že je v mužstvu výborná parta a že to bude klapat. První dojem byl velmi dobrý, je vidět, jak celé Strání žije fotbalem. Je poznat na zázemí i na všem okolo, že ho tady lidi dělají s láskou," všiml si někdejší hráč Eindhovenu či Brugg.

Zatím není jisté, zda stihne nejbližší zápas s Luhačovicemi.

„Volal jsem do svého bývalého klubu a papíry by už měly být na rakouském svazu, tak věřím, že v dnešní elektronické době by se to mohlo stihnout," doufá Vít Valenta.

Úvodní duel v nové sezoně Straňané v Provodově prohráli 0:2, v neděli by proto rádi bodovali.

„Myslím, že jsme byli lepším mužstvem, měli jsme i víc šancí, zkušení domácí nás ale trestali za chyby. Luhačovice budou tvrdý oříšek, ne nadarmo skončily v minulé sezoně třetí. Máme spolu dobré vztahy, hrajeme spolu často v přípravě, takže je dobře známe. Bude to takové derby a já věřím, že uspějeme. Chtěl bych, abychom doma opět vybudovali nedobytnou pevnost," přeje si kouč Šebesta.