„Pokud v sobotu v Jihlavě neprohraje, protáhne svou sérii neporazitelnosti už na osm zápasů. Dosavadním rekordem je devět duelů z přelomu let 2002 a 2003,“ připomíná Petr Zapletal, velký fanoušek klubu a zároveň příznivec statistik, který se výraznou měrou podílí na přípravě programů pro domácí utkání Slovácka.

Současná série sedmi neprohraných utkání je druhá nejdelší v 1. lize. Tým z Uherského Hradiště tím vyrovnal stejný počet neprohraných utkání ze sezon 2000/01 a 2005/06.

ČTĚTE TAKÉ: Zchátralou fasádu kostela sv. Františka Xaverského v Hradišti konečně opraví

V prvním případě šlo o úvodních sedm duelů prvoligového nováčka, který překvapil všechny odborníky a v tabulce se dokonce objevil na druhém místě. „První prohru mu uštědřily až Teplice v 8. kole, když v 70. minutě Verbíř proměnil penaltu a domácí zvítězili 2:1,“ zalovil v paměti Petr Zapletal.

Stejně dlouhá série se klubu jeho srdce povedla v závěru ligového ročníku 2005/06. Slovácko tehdy bojovalo o záchranu a díky této úspěšné šňůře poskočilo ze 14. příčky až na konečné 7. místo. V těchto posledních sedmi duelech sezony inkasovalo jedinou branku od olomouckého Babniče. „Slovácko tehdy vedl Stanislav Levý, který je u týmu i nyní a může tak svůj jedenáct let starý počin vylepšit,“ pousmál se vyznavač modrobílých barev.

Klubovým prvoligovým rekordem v neporazitelnosti je devět duelů z přelomu let 2002 a 2003, kdy tehdejší Synot neprohrál devětkrát v řadě. Jenže tehdy mu hodně nahrálo i to, že hned šest duelů odehrál v domácím prostředí.
„Například i odložený duel s Bohemkou, když srpnové krupobití vyhnalo ve 20. minutě všechny ze stadionu a zápas se dohrával až v listopadu. Tím pádem se hrály hned tři domácí duely v jedné řadě, což se již nikdy neopakovalo,“ připomněl Petr Zapletal málo vídanou zajímavost.

Řada devíti neprohraných zápasů začala vítězným derby se Zlínem, který hattrickem zničil Jiří Kowalík. Série se zastavila až doma se Spartou, která na Širůchu vyhrála díky brance Sionka z 55. minuty.

Stejně dlouhou sérii zaznamenalo Slovácko ještě v ročníku 2008/09, tehdy ale působilo ve 2. lize. Tato šňůra obsahovala i šest remízových duelů v řadě, mimochodem i tři bezbrankové plichty za sebou. V těchto zápasech Slovácko neinkasovalo branku dlouhých 514 minut. Neporazitelnost skončila ve vršovickém Ďolíčku, kde podlehlo vedoucím Bohemians 0:1. Branku domácích vstřelil v 68. minutě Michal Škoda.

ČTĚTE TAKÉ: Vybudování kruhového objezdu u Jarošova brzdí majitelé okolních pozemků

Od návratu do nejvyšší soutěže v roce 2009 se Slovácku nikdy nepodařila delší série neporazitelnosti. Pouze na podzim 2011 nenašlo Slovácko přemožitele šestkrát v řadě. Narazilo až s plzeňským mistrem, který vyhrál v Hradišti 3:1.

Zajímavá je i neporazitelnost na domácím hřišti, která se u Slovácka vyšplhala na neskutečné číslo 21. Stalo se tak v zásadní sezoně 2003/04. Klub nedostal od svazu výjimku pro prvních pět zápasů, než byl dokončený nový stadion v Uherském Hradišti. Ročník proto odstartoval domácími zápasy na hřišti v brněnském Králově Poli. První dva „domácí“ duely nezvládl a s Baníkem a Plzní získal jediný bod. Proto došlo k přesunu do Drnovic, kde tým odehrál další tři utkání v azylu, ale byl mnohem úspěšnější. Po nerozhodném výsledku se Zlínem 0:0 dokázal porazit Příbram (1:0) i Opavu (3:1).

„Pak už přišla domácí premiéra v Uherském Hradišti se Sigmou Olomouc (3:2). Až do konce sezony 2003/04 tým vyhrál všechny domácí duely a na jaře 2004 inkasoval pouhé dvě branky v zápase se Slavií Praha, za kterou se trefili Piták s Kolouškem. Domácí neporazitelnost v sezoně se zastavila na čísle čtrnáct s bilancí 11-3-0 a skóre 28:8,“ poodhalil Petr Zapletal snovou domácí jízdu.

V další sezoně se Slovácko kvůli korupční aféře potýkalo s bodovým odpočtem, a proto byl domácí bodový zisk zásadní k udržení prvoligové příslušnosti. Na podzim 2004 nepoznalo mužstvo na domácím trávníku přemožitele a pouze Mladá Boleslav a České Budějovice si odvezly po jednom bodu. Bilance podzimních sedmi zápasů byla 5-2-0 při skóre 10:3. S předchozím ročníkem celkově 21 utkání 16-5-0, 38:11.

ČTĚTE TAKÉ: Cyklostezka u Sirnatých lázní je uzavřená

„Úchvatná jízda skončila hned v prvním jarním duelu roku 2005. Do Hradiště přijelo Brno a překvapivě si odvezlo tři body za výhru 1:2. Na branky brněnského Černého a Zelenky dokázal odpovědět jen Rajnoch. Skončila tak dlouhá série, která už nebyla nikdy překonaná, i když hned následující domácí duely nebyly daleko k přepisu. To Slovácko natáhlo domácí šňůru na šestnáct neprohraných utkání,“ prozradil velký fanoušek fotbalu, který vedle utkání Slovácka pravidelně navštěvuje i reprezentační duely.

Zápasy bez porážky skončily v poslední minutě duelu se Slovanem Liberec, kdy hostující Žůrek zajistil hostům tři body. Domácí Slovácko tehdy koučoval Stanislav Levý.

„Když spočítáme tyto dvě obdivuhodné domácí série přerušené jedinou prohrou s Brnem, tak dojdeme k počtu 38 zápasů s bilancí 24-13-1, 60:22. V tomto období bylo sehráno v Uherském Hradišti čtyřiatřicet zápasů a navštívilo je celkem 176 339 fanoušků, což dělá průměr 5 187 diváků na jednom utkání,“ nechal Petr Zapletal naposledy nahlédnout do svých statistik.