Po přestupu brankáře Heči do pražské Sparty a stopere Břečky do Jablonce se pod vedením Michala Korduly připravuje kádr z uplynulého ročníku doplněný mladíky, kteří přišli z juniorky nebo se vrátili z hostování. „Chceme se podívat na Tkáče, Dramého, z juniorky je tady s námi Tischler a gólman Trmal, z dorostu zkoušíme Kohúta. Chceme vidět, jaký udělali kluci progres,“ prozradil pro klubový web kouč Slovácka.

Okolí hotelu, který se nachází na okraji lesa, využívá trenér dvanáctého týmu z uplynulé sezony k výběhům ještě před snídaní.
Pro hráče to není žádná novinka, podobně časné výběhy už zažili na zimním soustředění v Turecku. „Asi to není úplně můj šálek kávy, ale ještě se to dalo. Už jsme zažili daleko náročnější předsnídaňové běhání,“ komentuje přípravu pro klubovou televizi kapitán Vlastimil Daníček a dodává. „Na druhou stranu jsme tady od toho, abychom nabrali fyzičku.“

Autor dvou ligových gólu osmnáctiletý Filip Kubala kvitoval hlavně to, že se běhá v lesním terénu. „Běhali jsme sice hlavně do kopce, ale v lese, takže to bylo docela příjemné.“

O tom, že letní příprava není nic, co by fotbalisté milovali, se přesvědčil také Patrik Hellebrant. „Ty běhy bez míče jsou nejhorší, ale zvládli jsme to. Je to potřeba,“ dodal mladík.

Na kondičním soustředění je mimo hráčů, kteří se vrátili z hostování a mladíků z juniorky s mančaftem i nová tvář realizačního týmu. Do nového ročníku půjde Slovácko posílené o asistenta trenéra. Na lavičce budeme vídat Petra Vlachovského, který přišel od prvoligových žen Slovácka.

„Zatím se cítím skvěle. Realizační tým znám, hráče postupně poznávám, takže všechno je zatím super,“ sdělil své pocity nový asistent Michala Korduly. První přípravný zápas by mělo Slovácko odehrát v pátek 22. června. Soupeřem bude nováček slovenské Fortuna ligy SKF Sereď. V neděli 24. června se svěřenci trenéra Korduly představí ve Veselí nad Moravou. Přípravný zápas se odehraje v rámci oslav 90 let založení fotbalu ve Veselí. Začátek je naplánovaný na 17 hodin.