„Jirka Valenta ještě doléčuje zánět achillovky. Uvidíme, jak se to vyvine, když ale všechno půjde dobře, tak by za námi přiletěl v neděli společně s vedením klubu," přeje kouč Slovácka, pro kterého je to jediná komplikace.

Jednadvacetiletý Petr Chyla do Slovácka přišel z Kroměříže už v létě, zatím ale nastupoval jen za béčko v MSFL. I tam ale odehrál jen šest zápasů, neboť ho limitovalo zranění. Vzrůstem menší ale velice dynamický pravý obránce či záložník si letenku na Tureckou riviéru vysloužil povedenými výkony v přípravných zápasech. „Dal se zdravotně do pořádku a ukazuje se velmi dobře. Rozšiřuje nám varianty na pravý kraj," poznamenal na Chylovu adresu Svatopluk Habanec.

Jeho tým stráví následujících deset dnů v Antalyi ve městě Kemer, kde budou hosty pětihvězdičkového hotelu Grand Haber. „Je to něco podobného jako v předchozích dvou letech. Jen je výhodou, že přímo u hotelu je hřiště, které sice nesplňuje oficiální rozměry, ale můžeme ho využít třeba k tréninkům před zápasy nebo na rozcvičky," mne si ruce slovácký lodivod.

Fotbalisty Slovácka by měly v Turecku přivítat teploty kolem deseti stupňů Celsia, postupně by ale v dalších dnech měla rtuť šplhat až k devatenácti stupňům. „Na lepší počasí, sluníčko a přírodní trávu se samozřejmě těšíme," pousmál se Svatopluk Habanec. „Ale nejedeme tam na rekreaci, čeká nás hlavně hodně práce. Chceme tam dobře vyladit formu na jarní část ligy, opět se budeme hodně věnovat taktice, a to nejen v posledních týdnech hodně skloňované defenzivě," doplnil šestačtyřicetiletý trenér.

Vedle tréninkových dávek sehrají Došek a spol. i tři přípravné duely. Nejprve se modrobílí střetnou s polským celkem Jagiellonia Białystok (sobota 30. ledna 14.00 SEČ), následně je prověří ukrajinský tým Karpaty Lvov (úterý 2. února 16.00 SEČ) a generálku na ligu obstará zápas s rumunským FC Botosani (pátek 5. února 15.00 SEČ).

Kdo jede do Turecka

BRANKÁŘI: Milan Heča, Michal Daněk, Vít Nemrava

OBRÁNCI: Petr Reinberk, Martin Kuncl, Tomáš Rada, Stanislav Hofmann, Tomáš Břečka, Tomáš Košút, Patrik Šimko, Petr Chyla, Juraj Chvátal

ZÁLOŽNÍCI: Veliče Šumulikoski, Vlastimil Daníček, Jaroslav Diviš, Filip Hlúpik, Lukáš Sadílek, Marek Havlík, Matěj Biolek, Milan Kerbr, Eldar Civič.

ÚTOČNÍCI: Libor Došek, Francis Kone

REALIZAČNÍ TÝM: trenér Svatopluk Habanec, asistenti Jiří Dekař a Michal Kordula, trenér brankářů Martin Juřička, kustod Jan Palinek, doktor Vítězslav Vaverka, fyzioterapeut Rostislav Mikel, masér Radek Smolčák, kameraman Radek Frühauf.