JABLONEC - SLOVÁCKO 1:0 (0:0)

Jablonečtí po vysoké výhře 5:0 v Poháru České pošty nad Českými Budějovicemi chtěli i v ligovém utkání dokázat, že jarní herní výpadek je pryč. Ovšem v úvodu byli aktivnější hosté, byť jim scházelo několik hráčů základní sestavy.

V páté minutě střílel v dobré pozici kousek mimo Lukáš, vzápětí musel Špit zasahovat proti Hlúpikově pokusu ze strany. Baumit se postupně dostal do tempa a začal přebírat otěže zápasu. Ve 22. minutě měl i první šanci. Piták prostrčil míč Jarolímovi, ten ale v tísni přestřelil. Po půlhodině hry protáhl hostujícího brankáře Heču Lafata, který v předchozích třech kolech neskóroval.

Tlak Jablonce gradoval. Ve 37. minutě si na centr do šestnáctky naběhl Beneš a jeho tvrdá hlavička orazítkovala tyč. V závěru první půle pak ještě po velkém závaru mířil Vošahlík mimo.

Také v druhém poločase měli úvodní možnost hosté. Došek krásně vysunul Hlúpika, který běžel zcela sám na Špita, míč si však příliš předkopl a jablonecký brankář mu včasným vyběhnutím šanci zmařil.

V 58. minutě se tváří v tvář brankáři Hečovi ocitl Piták, ani on se ale nedokázal prosadit. Vedení se tak aktivně hrající Jablonec ujal až v 71. minutě. Nejlepší ligový kanonýr Lafata se prodral do vápna, obešel dva protihráče a střelou ke vzdálenější tyči rozhodl.

I ve zbytku zápasu byl Jablonec lepší, Jarolím ani Jablonský ale pojistku nepřidali. Baumit to ale nemuselo moc mrzet, v závěru v klidu uhlídal jednobrankový náskok a poprvé na jaře získal doma tři body.

Jablonecký kouč František Komňacký byl rád, že jeho svěřenci zlomili dlouhé čekání na ligovou výhru, s výkonem ale zcela spokojený nebyl. „Náš výkon není ideální, stále to není ono. Nehrajeme tak jako na podzim. Ale tři body samozřejmě bereme,“ uvedl jablonecký trenér. Radost mu udělal gól Davida Lafaty, který v předešlých třech kolech neskóroval. „Lafatu musím opět pochválit, gól si za svoji bojovnost zasloužil,“ dodal Komňacký.

Hostujícího kouče Miroslava Soukupa porážka hodně mrzela. „Hráli jsme dobře, ale všechno zkazila jedna chyba, kterou potrestal Lafata. My jsme nehráli špatně, měli jsme gólovky, ale v útoku nám chybí taková dravost, jakou má Jablonec,“ uvedl trenér týmu z Uherského Hradiště.(čtk)

Branka:71. Lafata. Rozhodčí: Nenadál Jiřík, Pilný. ŽK: Došek, Trávník, Mezlík (všichni Slovácko). Diváci: 2145.Jablonec:Špit Eliáš, Beneš, Pavlík, Novák Vošahlík (60. Kopic), Loučka, Jarolím, Piták (89. Štochl), Kovařík (74. Jablonský) Lafata. Trenér: Komňacký.Slovácko:Heča Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk Hlúpik, Daníček, Trávník, Pavelka (78. Kovář) Došek, Lukáš (52. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.