Pět set diváků se bavilo, slyšet ale byla na tribuně pouze hrstka hostujících příznivců. Těm udělal ve 42. minutě radost střídající Karol Pavelka, který hlavou poslal hosty do vedení.

Ještě předtím ale mohlo skórovat i Slovácko. Technickou střelu Kováře odvrátil z brankové čáry Mikovič. Sedmý tým nejvyšší české soutěže se střelecky prosadil až v závěru první půle. Na Pavelkovu trefu odpověděl přesnou ranou aktivní Kovář. Ten byl i druhé branky Slovácka. Mladý útočník našel přesným centrem hlavu Jana Lukáše, který zblízka dokonal obrat.

Spartak se ale nevzdal a v závěrečné půlhodině ukázal svoji sílu. Vyrovnání obstaral chytrou ranou Ivan Schranz. „Kuriózní gól nás dostal dolů," řekl Soukup. „Po vystřídání byla na soupeřovi vidět větší sehranost. Trnava dokázala využít naše zaváhání a z obou šancí dala branky. Porážka je pro nás dost krutá," přidal zkušený kouč.

Vítězný gól zaznamenal v 72. minutě Pavelka. Na konečných 4:2 upravil chytrou tečí Cypris. „Kvůli divákům bylo dobře, že padlo šest gólů. Bylo to zábavnější, než kdyby skončil přípravný zápas bez branek. Oba týmy byly hodně unavené, navíc nastoupily v kombinovaných sestavách. Ani před středečním jsme hráče nešetřili," uvedl trenér Trnavy Pavel Hoftych.

Bývalý kouč Zlína a Bohemians 1905 už po 33 minutách stáhl ze hry Francouze Samyho Derrase. Sázka na Pavelku Hoftychovy vyšla. „Na něm byla únava znát nejvíce. Po Pavelkově příchodu jsme hru vyrovnali. Oba týmy pak střídaly dobré pasáže. Jsem rád, že jsme utkání otočili a že jsme v závěru ukázali morální sílu," řekl známý lodivod.

Trnavě scházelo v Ratíškovicích několik opor. Dres Bílých andělů nenavlékl ani Jiří Koubský. Odchovanec Kyjova laboruje se zraněním. „Má smůlu na zranění. Loni nám na začátku soutěže hodně pomohl. Byl v naší obraně naprosto dominantní. Věřím, že se brzy vrátí a zase bude oporou. Zatím je ve fázi, kdy nemůže hrát zápasy," pravil Hoftych.

Kompletní nebylo ve středu ani Slovácko. Tomu scházeli mazáci Trousil, Došek a Fujerik. „Hráče musím pochválit. K zápasu přistoupili dobře. I když chyby z nesehranosti tam byli vidět. Zápas ale splnil očekávání. Do pětašedesáté minuty byla úroveň naší hry velmi slušná. Na výsledek se nedívám, i když v každém zápase nám o něj jde," pronesl Soukup.

Toho potěšil hlavně Marián Kovář. „Zápas s Trnavou ukázal slušné výkony. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon Kováře. Sice jednu šanci neproměnil, ale zase dal krásný gól a druhou branku pěkným centrem připravil," pochválil mladíka Soukup, který ocenil i výkon soupeře. „Hráli jsme se soupeřem, který se připravuje na evropské poháry. Trnava má kvalitu. Navíc je v přípravě dál. Naproti tomu my pořád trénujeme dvoufázově a do utkání jsme šli z plného zatížení," řekl Soukup.

1. FC SLOVÁCKO - VÝBĚR HODONÍNSKA 6:1 (2:0). Branky: 11. Ondřejka, 28. Starý, 53. Čtvrtníček, 84. Jeleček, 87. Hlúpik, 90. Szmek 57. Loprais. Sestava Slovácka: Melichárek Jeleček, Košút (45. Szmek), Franta, Reinberk Ondřejka, Starý, Hlúpik, Perůtka Čtvrtníček, Kristis.

1. FC SLOVÁCKO - SPARTAK TRNAVA 2:4 (1:1). Branky: 45. Kovář, 57. Lukáš 41. a 72. Pavelka, 66. Schranz, 85. Ciprys. Sestava Slovácka: Heča Kubáň, Hofmann, Mezlík, Kuncl Kerbr (65. Šturma), Kordula (45. Daníček), Trávník (45. Volešák), Martykán (65. Trávník), Šturma (45. Lukáš) Kovář. Trenér: Soukup.