Vrásky na čele mu dělá především zdravotní stav některých jeho svěřenců. Zvlášť situace v zadních řadách začíná být kritická. „Příprava je zatím výborná, všichni pracují super, spokojenost mi ale kalí zranění Chvátala a Chyly, kteří s námi nebudou moct odcestovat," smutní kouč Slovácka.

Když k tomu připočteme Tomáše Košúta, který chce zamířit do zahraničí a připravuje se individuálně, bude ve čtyřiadvacetičlenné výpravě pouze šest čistokrevných obránců, což je zoufale málo. A to včetně osmnáctiletého Pavla Tkáče, který se k týmu připojil až v průběhu úvodního bloku zimního drilu.

Společně s ním budou bojovat o místo v užším kádru i další mladíčci z juniorky David Machalík, Filip Kubala a Jakub Rezek. Trenér však přiznává, že by rád přivedl nějakou „hotovou" posilu. Jestli to stihne do odletu do Turecka, ale není příliš pravděpodobné.

„Po těch dvou zraněních a odchodech Hlúpika, Kerbra a Diviš musíme reagovat. Mladí pracují, ukazují se dobře, my se ale nemůžeme spoléhat na to, že po půlroce ve třetí lize budou posily do základu. Nebránil bych se ani tomu, že by za námi někdo dorazil v průběhu soustředění. Musí to ale mít hlavu a patu, musí to být hráč do základní sestavy," stanovil Stanislav Levý jasná kritéria.

Domovem jeho týmu se pro následujících dvanáct dnů stane pětihvězdičkový hotel Aska Lara.

„Na tréninky i k zápasům budeme kousek dojíždět, v tom ale nevidím žádný problém. Hráči aspoň budou mít pár minut, aby si povykládali, rozebrali věci z tréninku," poznamenal slovácký lodivod.

Jeho svěřence na turecké riviéře prověří tři kvalitní soupeři. „Sice jsem si přál jedno mužstvo ze západu Evropy, ale i tyto týmy mají svou nespornou kvalitu. Vždyť Lokomotiv Plovdiv je čtvrtý tým bulharské ligy, Luhansk hrál základní skupiny Evropské ligy, kde se mimo jiné střetl i s Manchesterem United, a Orenburg je účastník nejvyšší ruské soutěže, což je samo o sobě zárukou kvality," pochvaluje si protivníky.

Prozatím se Slovácku v přípravě daří, což kouče náramně těší. „Výsledky v přípravě nepodceňuji, mužstvo si jimi buduje sebevědomí. Pozitivní je, že v prvních třech zápasech jsme nedostali branku, defenziva nám relativně fungovala. Až druhá půle proti Trnavě byla špatná, hráli jsme lehkovážně. Možná se ale už projevila únava," poznamenal Stanislav Levý, kterému dělá radost prozatímní střelecká potence. „Dokázali jsme si vytvářet šance a některé proměnili. Spoustu věcí jsme ale nevyřešili dobře, máme na čem pracovat," upozornil.

Dříve bývalo zvykem, že generálku Slovácko odehrálo v Turecku, tentokrát ale zamíří na soustředění o týden dříve.

„Byl to záměr, aby se hráči adaptovali zpět na zimu, na naše terény. Při svých předchozích angažmá jsem to tak ve většině případů praktikoval a osvědčilo se mi to. Pokud to počasí dovolí, jsme domluvení se Senicou, že generálku odehrajeme u nich na přírodní trávě," dodal zkušený kouč. V prvním jarním zápase přivítá Slovácko v sobotu 18. února v 15.30 hodin na svém stadionu Jablonec.

Kdo jede do Turecka

BRANKÁŘI: Milan Heča, Michal Daněk, Juraj Semanko

OBRÁNCI: Petr Reinberk, Tomáš Rada, Stanislav Hofmann, Tomáš Břečka, Patrik Šimko, Pavel Tkáč

ZÁLOŽNÍCI: Veliče Šumulikoski, Vlastimil Daníček, Lukáš Sadílek, Marek Havlík, Lukáš Ťok, Jan Navrátil, Luboš Kalouda, Matěj Biolek, Eldar Civič, Benjamin Tetteh, Jakub Rezek, David Machalík

ÚTOČNÍCI: Francis Koné, Tomáš Zajíc, Filip Kubala

REALIZAČNÍ TÝM: trenér Stanislav Levý, asistenti Michal Kordula a Jiří Dekař, trenér brankářů Martin Juřička, kustod Jan Palinek, doktor Vítězslav Vaverka, fyzioterapeut Rostislav Mikel, masér Radek Smolčák, kameraman Radek Frühauf

Turecký itinerář

Středa 25. ledna: odlet na soustředění do Turecka

Sobota 28. ledna: přípravné utkání vs. Lokomotiv Plovdiv

Čtvrtek 2. února: přípravné utkání vs. FK Zorja Luhansk

Sobota 4. února: přípravné utkání vs. FK Orenburg

Neděle 5. února: návrat ze soustředění z Turecka