„Nezlobte se, nechtěl bych to vůbec komentovat, mám jiných starostí až nad hlavu," omluvil se Svatopluk Habanec.

To kapitán týmu Jan Trousil má ve volbě prezidenta jasno. „Volit určitě půjdu, jen si to musíme s manželkou domluvit, abychom mohli volit v Brně. Do Kutné Hory a do Prahy, kde máme trvalý pobyt, bychom to nestihli. A kdo dostane můj hlas? Jednoznačně pan kníže, který je mojí jedničkou od začátku. Jeho postoje jsou mi blízké."

Také mladičký Marián Kovář dá svůj hlas současnému ministru zahraničních věcí. „Volil jsem ho v prvním kole, jsem rád, že se dostal do finále. Ale ještě není co slavit, pořád ještě není prezidentem," uvědomuje si talentovaný útočník, kterého Karel Schwarzenberg zaujal už v předvolební kampani. „Má dobré názory a dost peněz, takže určitě nebude okrádat stát jako ostatní kandidáti," myslí si Kovář, který k volební urně šel v Uherském Hradišti.

Stejného favorita jako jeho kamarádi má i Michal Kordula. Karla Schwarzenberga volil už v prvním kole, se stejným volebním lístkem půjde k urně i příští víkend. „Je to morální člověk, což je pro mě nejdůležitější," říká.

Vlastimil Daníček volil v Napajedlech na Zlínsku, tedy ve městě, kde u své přítelkyně často pobývá prezidentský kandidát Tomio Okamura. Toho ovšem Ústavní soud vyřadil kvůli neplatnosti nasbíraných padesáti tisíc podpisů. Pro obránce Slovácka ale Okamura stejně nebyl favoritem. „Volil jsem pana Schwarzenberga, nic by na tom nezměnilo, ani kdyby se pan Okamura dostal do přímé volby," povídá Daníček. Ve druhém kole je připravený podpořit stejného kandidáta. „Nemá žádnou spojitost s bývalou KSČ a má moje sympatie i ve druhém kole."

Jan Lukáš byl volit v Biskupicích u Luhačovic, kde jeho favorit obsadil až čtvrtou příčku, ale přesto jde do finále. „Můj hlas dostal kníže Schwarzenberg, budu ho volit i ve druhém kole. Myslím, že oproti Zemanovi má víc zkušeností a kontaktů, navíc nás bude lépe reprezentovat v zahraničí."

Pátý v pořadí s počtem osmi hlasů skončil v prvním kole v obci Vlčatín na Třebíčsku Jan Fischer. Nezávislého kandidáta volil v místě svého trvalého bydliště i obránce Radek Mezlík.„Je to jakoby člověk z venku, který se pohyboval mimo naši politickou špičku. Má na všechno jiný a věřím, že lepší pohled. Koho budu volit ve druhém kole? Ještě nevím, jestli vůbec půjdu, rozhodnu se těsně před volbami," hlásí Mezlík.

V Petrově na Hodonínsku se první kolo volilo bez Filipa Hlúpika. „V prvním kole jsem nebyl. Ještě nevím, jestli půjdu volit, ale pokud bych šel, tak raději Schwarzenberga než Zemana. Zdá se mi chytřejší," směje se záložník Slovácka.

Ani Lukáš Fujerík ještě není rozhodnutý, jestli zavítá do volební místnosti. „Před týdnem jsem nebyl, protože jsem si nestihl vyřídit ze Vsetína voličský průkaz. Druhé kolo? Ještě uvidím, ale pokud bych šel, tak budu volit Schwarzenberga. Je hodně chytrý, akorát mně trošku vadí ta jeho mluva."

Podobně se vyjádřil i Ladislav Volešák. „Nemám vyřízený volební průkaz. Musel bych do Prahy, asi to nestihnu, ale moje sympatie má pan Schwarzenberg."

V Bílovicích, kde má volební obvod Milan Kerbr, čekala volební komise, ve které byla dokonce jeho sestra, na fotbalistu Slovácka marně.

„Nevím, koho bych měl zvolit, tak jsem raději nešel. Z kandidátů nebyl nikdo, kdo by mě nějak zaujal," tvrdí Kerbr, jehož hojné tetování by mohlo svádět k sympatiím k Vladimíru Franzovi. Opak je ale pravdou. „Myslím si, že pan Franz byl ve volbě prezidenta jeden velký omyl. Nezaujal mě ničím, ani svým tetováním."

Stejně jako Milan Kerbr se rozhodl Petr Reinberk. „První kolo jsem nevolil a nepůjdu ani ve druhém. Nemám žádného favorita, je mi jedno, kdo tady bude velet."