Jelikož mají klokani velkou sílu v domácím stadionu, chtěl své svěřence dokonale nachystat na tamní specifické prostředí. „Závěrečných dvanáct minut nedělního tréninku proto proběhne v Ďolíčku. Ne, že bychom trénovali v Praze, ale hráčům pustíme z reproduktorů tamní atmosféru, ať pak nejsou překvapení," prozradil Svatopluk Habanec netradiční krok.

BOHEMIANS 1905 – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes 18 hodin

Bilance: 12 zápasů – 3 výhry, 4 remízy, 5 porážek, skóre 14:17

V Ďolíčku se dnes utkají poslední tým tabulky s třetím od konce, o důležitosti zápasu tak nemá cenu pochybovat. Na druhou stranu, soutěž se stále teprve rozbíhá a v případě výhry se oba soupeři mohou v Gambrinus lize posunout až na 7. příčku.

Bilance z dosavadních čtyř utkání ale není pro Slovácko lichotivá, zisk pouhých tří bodů je zklamáním. Nic na tom nemění ani skutečnost, že všechny tři porážky zaznamenal hradišťský tým s aspiranty na umístění v popředí tabulky. Nabízí se proto otázka, zda vedení klubu nepostavilo před realizační tým nějaké ultimátum.

„Nic takového nepadlo, ale v české lize je trenér pod nějakou hrozbou prakticky každý zápas," pousmál se trenér Slovácka, který ovšem cítí, že by jeho mužstvo mělo bodově zabrat. „Vždycky se hodnotí herní projev a výsledek. Tentokrát určitě budeme klást větší důraz právě na výsledek," přiznává, že když jeho tým v Ďolíčku vydoluje nějaký ten bod, přimhouřil by oko i nad horším výkonem.

Svatopluku Habancovi je neustále předhazováno, že mužstvo nepředvádí slibovaný progres, který měl přijít s novým systémem. To však kouč nerad slyší. „Víte, od začátku jsem byl špatně pochopený. My jsme v novém rozestavení odehráli už čtyři zápasy na konci minulé sezony, když jsme až na prohru s Libercem remizovali v Jihlavě a porazili Baník a Brno. Rozdíl je v tom, že tehdy jsme hráli s Doškem," připomněl absenci důležitého článku sestavy.

Od zranění klíčového útočníka jakoby na mužstvu leží deka, kterou ne a ne setřepat. „Musíme se jí zbavit, a to co nejrychleji. Hráči musí ukázat víc odvahy. Nechci po nich, aby na naší půlce kličkovali a předváděli riskantní přihrávky, to v žádném případě. Ale směrem dopředu musíme být víc nebezpeční, dovolit si něco navíc, víc střílet na bránu. Byl bych strašně rád, kdyby to, co předvádějí v tréninku, konečně přenesli i do zápasu," doufá slovácký kouč ve zlepšení.

Bohemka sice uzavírá tabulku, v posledních dvou kolech ale ukázala velké zlepšení. Po výhře nad Příbramí dokázala pořádně potrápit pražskou Spartu. „V týmu je lepší nálada a ve hře kvalita. Věřím, že je to trvalý jev a že to potvrdíme v pondělí," říká trenér Bohemians Jozef Weber, který má, až na rehabilitujícího Martina Cseha, k dispozici kompletní kádr. „Je určitě pozitivní, že můžu vybírat ze všech hráčů," těší trenéra klokanů.

To hostující trenér vedle již vzpomínaného Doška postrádá dalšího dlouhodobého maroda Filipa Húpika a nově také Petra Reinberka. „Má naražené záda, ani s námi neodcestuje do Prahy. V naší situaci je ale jedno, jestli na hřišti bude ten nebo ten. Každý, kdo dostane důvěru, musí předvést maximální bojovnost a nasazení, jinak proti Bohemce nemáme šanci. V týdnu jsme soupeři uzpůsobili tréninky, které byly víc zaměřené na kontakty, souboje. Věřím, že se to projeví," uzavírá Svatopluk Habanec.