„Byly to nádherné měsíce. Daly mně hodně po stránce fyzické, psychické i herní. Tréninky jsou v Eindhovenu přesně takové, jaké jsem chtěl vždy absolvovat. Náročné, dlouhé, ve vysokém tempu a kvalitě. Po osobní stránce jsem také spokojený. Cítím a vidím na sobě pokroky," hlásí přímo z Nizozemska Sadílek, který nesměl podle regulí FIFA v novém klubu kvůli vyřizování různých papírů zhruba měsíc nastoupit.

První zápas odehrál až ve druhé polovině podzimu. Vyšel mu náramně. „Byl to asi můj nejvydařenější zápas. Hráli jsme proti Volendamu, v týdnu před utkáním jsem se dozvěděl, že mám konečně vyřízenou registraci. Vyhráli jsme 2:1, vstřelil jsem obě branky. Bylo to něco nádherného," popisuje dojmy ze své premiéry v červenobílém dre­su.

Mladý fotbalista patří do základní sestavy, ze své pozice středního záložníka musel jednou zaskočit dokonce i v defenzivě.

„Nastupuji pravidelně, na podzim jsem odehrál čtyři mistrovské zápasy, dal dvě branky a mám i dvě asistence. V minulém zápase proti Spartě Rotterdam jsem šel do hry až na druhý poločas, za stavu 1:1, zápas jsme vyhráli 3:2. Máme hodně hráčů a trenér dal šanci i těm, kteří ji běžně nedostávají. Nastupuji ve středu zálohy, ale jednou se stalo, že náš levý bek nehrál dobře, tak jsem se posunul na jeho místo. Cenná zkušenost."

Zápasy, tréninky, posilovna nebo lekce holandštiny. To všechno absolvuje Lukáš s novým italským parťákem, jmenuje se Gianluca Scamacca, do klubu přišel před rokem z AS Řím.

„Strávím s ním nejvíc času. Máme i společné individuální tréninky. Všichni v klubu a kolem něj nás přezdívají grote en kleine, což je v překladu velký a malý, Gianluca měří 196 cm, tak proto," vysvětluje se smíchem Sadílek.

Zatímco fotbalové soutěže v Česku už mají zimní pauzu, Michal Sadílek se připravuje na poslední letošní zápas.

„V sobotu ještě hrajeme proti Volendamu. Po podzimu skončíme v tabulce na druhém místě, na jaře se liga rozdělí na dvě polovičky. První osmička bude hrát o titul, bude to takové play-off. Naši největší soupeři jsou Alkmar, Ajax Amsterdam a Feynoord Rotterdam," přibližuje Sadílek systém soutěže a vyjmenovává hlavní kandidáty na titul.

V nizozemském klubu by se měl po vánoční přestávce znovu hlásit ve druhém lednovém týdnu. Z Eindhovenu si mimo jiné přiveze i individuální tréninkový plán.

„Dostanu od kondičního trenéra cviky na stabilizaci celého těla. Přípravu na jaro bychom měli začít ve druhém lednovém týdnu, ale momentálně se těším na prázdniny. Plánuji je prožít s rodinou a kamarády, dlouho jsem je neviděl. Určitě se podívám i na tradiční vánoční pohádky, nesmím vynechat Hrátky s čertem, ta je moje nejoblíbenější," říká Michal Sadílek a na závěr vyslovuje svoje přání.

„Chtěl bych a udělám všechno pro to, aby se moje hostování s opcí proměnilo v přestup. Abych byl zdravý, to stejné si přeji i pro celou moji rodinu a lidi mně velmi blízké. To je to nejdůležitější."