HLUK- Fotbalisté Drslavic, lídr okresního přeboru, ze sebe museli vydat všechny síly, aby si ze hřiště Hluku B odvezli alespoň jeden bod.

4.4.2007

Utkání bylo plné osobních soubojů.Foto: Stanislav Dufka

HLUK B – DRSLAVICE 2:2 (1:1)
Ještě dvanáct minut před koncem zápasu totiž prohrávali. Na Zapletalův dlouhý aut si naběhl Přecechtěl a rozhodl o zasloužené dělbě bodů. „Remíza je spravedlivá,“ nechal se slyšet trenér Drslavic Tomáš Stojaspal.
Hosté vstoupili do utkání výborně. Už ve druhé minutě zahrával Šrámek rohový kop, míč šel k zadní tyči, kde si parádně naběhl Orlovský a hlavou nedal domácímu gólmanovi Jančovi šanci – 0:1. „Vůbec jsem si nabíhajícího Orlovského nevšiml, trefil to ale parádně,“ přiznal gólman Hluku. Reakce jeho spoluhráčů byla okamžitá. Neuběhly ani dvě minuty, na Žajdlíkův dlouhý centr si naskočil Horák a hlavičkou srovnal na 1:1.
Po půlhodině hry došlo k velice nepříjemné situaci pro domácí. V nezaviněné srážce se hlavami střetli Málek a Říha. Pro druhého jmenovaného srážka znamenala konec zápasu a s podezřením na otřes mozku musel odjet do nemocnice.
Druhý poločas sice začali lépe Drslavičtí, domácí ale postupně převzali taktovku. Dvě střely Minaříka a jedna Machaly se sice ještě neujaly, Horákova penalta po nastřelené ruce Hubála však ano – 2:1. „Velice přísná penalta, náš hráč nemohl nijak reagovat a ke všemu měl ruku ještě u těla,“ zlobil se kouč Drslavic Stojaspal. Kupodivu mu dal za pravdu i jeho domácí protějšek Zdeněk Horák. „Musím říct, že penalta byla pro hosty opravdu krutá, přinejmenším sporná.“
Definitivu výsledku dali hosté dvanáct minut před koncem zápasu. Zapletal vhodil dlouhý aut, míč se dostal až k penaltě a nejstarší hráč na hřišti, osmatřicetiletý Přecechtěl, srovnal skóre na 2:2.
Ztráta, nebo zisk pro první mužstvo tabulky? „Remíza je spravedlivá. Škoda, že jsme delší dobu neudrželi vedení z úvodu zápasu. Domácí by byli pod tlakem a to se potom hraje daleko hůř,“ soudil trenér Drslavic Stojaspal. „Hluk má ale velice kvalitní mužstvo a já jsem s bodem spokojený,“ dodal kouč hostí. A co říká na možný postup do krajské soutěže? „Tak bylo by to velice hezké, ale já tomu nevěřím. Do konce soutěže je strašně daleko a okres je velice vyrovnaný. Můžeme klidně zakopnout i na hřišti posledního Břestku,“ nechce na svoje mužstvo vzít roli favorita Stojaspal.
Kouč Hlučanů Horák po zápase příliš spokojeně nevypadal. „Tak jako na podzim zase doma zbytečně ztrácíme body. Věděl jsem, že mají výborné hlavičkáře, před zápasem jsem o tom mluvil, přesto hned ve druhé minutě dostaneme gól hlavou. Druhá půlka byla daleko kvalitnější. Probral se Jan Machala a většinu akcí jsme tahali po jeho straně. Ale náš nejlepší hráč byl jednoznačně Pavel Šafařík.“
Branky: 4. a 70. z pen. Horák – 2. Orlovský, 78. Přecechtěl. Rozhodčí: Hubál –Zámečník, Piža. ŽK: Šafařík – Zapletal, Bureš. Diváci: 60. Hluk B: Janča – Miroš, Říha (38. Minařík), Horák, Machala – Žajdlík, Straka, Šafařík, Loutocký (59.Chytil) – Málek, Gál (86. Klabačka). Trenér: Z. Horák. Drslavice: Hroch – Sehnal, Bureš, Říha (87. Prchlík), Dýmal – Zapletal, Šrámek, Přecechtěl, Orlovský

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Los MOL Cupu: Páník trefil Hradec, Kordulův tým čeká Jablonec

Žáci měli možnost si některé aktivity vyzkoušet a s prací se tak podrobněji seznámit.
4

Stovky žáků ze Slovácka se seznámily s technickými obory

V kraji ruší lůžková infekční oddělení. Zůstane jen v Uherském Hradišti

Jako jediná v kraji bude mít Uherskohradišťská nemocnice lůžkovou část infekčního oddělení. V dalších třech nemocnicích v regionu zůstane jen ambulantní provoz.

Uherský Brod vytvoří na památku sametové revoluce památník z klíčů

Připomenout si zvonění klíčů 21. listopadu v roce 1989 se v Uherském Brodě rozhodli netradičně. V úterý vyzvou veřejnost, aby na osm sběrných míst nosili klíče.