Domácí celek postrádal kromě distancovaného záložníka Malára ještě zraněného útočníka Pacandu s defenzivním štítem Vrtělkou. A absence tři členů základní sestavy byla znát, více než by se zlínskému kouči Pavlu Hoftychovi líbilo. Další nepříjemnost navíc postihla jeho výběr po půl hodině hry, kdy odstoupil s podvrtnutým kotníkem levý záložník Musil.

„V první půlce jsme málo napadali soupeřovu rozehrávku a nedohrávali naše útočné standardní situace. Chybělo nám více šťávy,“ stýskal si Hoftych.

Naopak hosté především v úvodu několikrát zle provětrali obranu Tescomy. Domácímu gólmanovi Baránkovi bylo horko především při Nezmarově šanci a Kerićově dorážce.

„Předvedli jsme na začátku několik zdařilých akcí v pohybu na malý počet doteků. Scházely jenom finální přihrávka nebo lepší zakončení,“ podotkl liberecký trenér Ladislav Škorpil.

Zasloužené odměny se jeho svěřenci dočkali až sedm minut před přestávkou. Papouškovu ránu Baránek na těžkém terénu nezkrotil a chorvatský útočník Kerić dal na jaře už svůj druhý gól.

„Pro brankáře je strašné těžká situace, když míč před ním skočí. Problémem spíše bylo, že jej hráči neuchránil, aby se k němu nikdo nedostal,“ zastal se Hoftych svého gólmana.

Zatímco Baránek musel čelit několika nebezpečným pokusům Slovanu, domácí prověřovali hostujícího Zlámala jen sporadicky. „Málo jsme na těžkém terénu stříleli. Vozili jsme balon až do kuchyně a soupeřova brankáře prakticky neohrozili,“ zlobil se Hoftych.

V největší zlínské šanci se ocitl v závěru druhé půlky střídající Dujka, jeho možnost však zmařil včasným vyběhnutím Zlámal, který tak na jaře udržel podruhé v řadě čisté konto. Toho by se liberecký kouč přesto rád vzdal.

„Když jsem tady byl naposledy, tak přes jednu židli seděl Mareček. Kdyby tady teď byl s námi, tak bych body ze Zlína klidně oželel,“ vyznal se Škorpil z blízkého vztahu ke svému trenérskému kolegovi, který loni zesnul.

Tescoma Zlín – Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 38. Kerić. Rozhodčí: Makovička – Chytil, Vysloužil. ŽK: Baranyai – Kerić, Zlámal. Diváci: 3022.
Zlín: Baránek 4 – Pazdera 3, Zbožínek 3, Kroča 3, Penner 3 – Kraus 3 (80. Bačík), Zúbek 3, Šmahaj 3, Musil 3 (30. Baranyai 2) – Vyskočil 4, Žůrek 4 (63. Dujka 3). Trenér: Hoftych.
Liberec: Zlámal 2 – Šinglár 3, Holeňák 2, Polák 3, Janů 3 – Dočkal 2, Bílek 3, Dort 2, Papoušek 2 (73. Dohnálek) – Nezmar 3 (68. Smetana), Kerić 2 (90. Košťál). Trenér: Škorpil.

Hlasy trenérů

Pavel Hoftych (Zlín): „Prohráli jsme potřetí v řadě, což je pro nás hodně nepříjemné. V první půlce jsme málo napadali soupeřovu rozehrávku a nedohrávali naše útočné standardní situace. Chybělo nám více šťávy. Projevily se absence zraněných Pacandy s Vrtělkou a distancovaného Malára, navíc se k nim přidal s podvrtnutým kotníkem Musil. Málo jsme na těžkém terénu stříleli, přestože jsme po hráčích chtěli, aby to co nejčastěji zkoušeli. Vozili jsme balon až do kuchyně a soupeřova brankáře prakticky neohrozili.“

Ladislav Škorpil (Liberec): „Když jsem tady na té židli seděl naposledy, tak přes jednu židli seděl Mareček. Kdyby tady byl s námi, tak bych bod ze Zlína oželel. Předvedli jsme na začátku několik zdařilých akcí v pohybu na malý počet doteků. Scházely jenom finální přihrávka nebo lepší zakončení. Povedené fáze zápasu jsme ale poté střídaly s nekvalitními pasážemi, kdy se nám nepodařilo udržet míč. Využili jsme výhody prvního gólu. Těšímě, že po kvantu inkasovaných branek v přípravě, jsem podruhé za sebou udrželi čisté konto.“