ÚJEZDEC – ŠUMICE 4:1 (1:1)

Začátek zápasu ovládl Újezdec. Už po sedmi minutách se poprvé připomněl domácí ostrostřelec Franc, jeho trestný kop z pětadvaceti metrů o kousíček minul Zajícovu svatyni, těsně nad břevnem skončila i Šmídova hlavička. Pak ovšem našel Francův roh na zadní tyči volného Horňáka a ten „koníčkem“ otevřel skóre – 1:0.

Domácí vedoucí gól ukolébal a o pět minut později bylo k pramalé radosti domácího publika vyrovnáno. Míč šel od gólmana Zajíce ke Kunovskému, ten mistrně vysunul Tlacha, pro kterého už byla hračka přehodit špatně vyběhnuvšího gólmana Újezdce Konečného – 1:1. Závěr prvního dějství patřil hostům. Újezdec měl veliké problémy s Tlachem, ale dvě jeho střely z nadějné pozice mířily vedle.

Hned na začátku druhé půle ale domácí kanonýr Franc proměnil problamatickou penaltu a od té chvíle jako by na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Po hodině hry navíc domácí přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto. Nejprve si další zářez na pažbu udělal Franc, který zužitkoval Slintákovu přihrávku, vzápětí zvýšil na tříbrankový rozdíl po rohu France Gregor – 4:1.

„Musím domácím poblahopřát k zaslouženému vítězství, ke kterému jsme jim ale pomohli svým špatným výkonem ve druhém poločase,“ smutnil po zápase trenér Šumic Ivan Dvořáček. „Nepodařilo se nám pohlídat France, který je alfou a omegou Újezdce. Pochválit můžu snad jen gólmana Zajíce, který nemohl ani za jeden gól. Doufám, že vysoká prohra na nás nezanechá nějakou stopu v dalších důležitých zápasech.“

Domácí kouč Libor Odstrčil se po utkání sice usmíval, ale na hře svého mužstva viděl i přes výhru také negativa. „Nebylo to úplně ideální, pořád se sehráváme, máme čtyři nové hráče a ještě to není ono. Šumice nás svým vyrovnávacím gólem trošku zmrazily. Druhou půlku jsme ale ovládli. Máme velice silné standardky, což se také dnes potvrdilo.“

Branky: 46. z pen. a 62. Franc, 25. Horňák, 64. Gregor – 30. Tlach. Rozhodčí: Valčík – Březáček, Hrbáček. ŽK: Mikliš – L. Zajíc, Marek, Polák. Diváci: 510. Újezdec–Těšov: Konečný – Jančář (65. Uher), Horňák, Mařica, Kobzinek – Mikliš (45. Bachůrek), Mikulec, Slinták, Šmíd – Gregor, Franc (87. Coufalík). Trenér: Libor Odstrčil. Šumice: M. Zajíc – Juřeník (78. Velecký), Tlach, P. Kandrnál (80. Mudrák), Kunovský – M. Kandrnál, L. Zajíc, Baier (65. Srcháček), Marek – Janíček, Polák. Trenér: Ivan Dvořáček.