1. FC SLOVÁCKO - 1. FC BRNO 4:0 (2:0)

Moravské derby začaly proti očekávání lépe hostující hráčky. Dvacet minut byly aktivnější. Slovácko se dostávalo do hry velmi zvolna. Nastartování k lepšímu výkonu přinesla po půlhodině hry zahraná standardka, na jejímž konci byla Vlasatíková. Dvoubrankový náskok domácích zařídila ještě do přestávky po přihrávce Skupinové Cvernová.

Ve druhém dějství si Slovácko udržovalo mírnou převahu, ale změnu skóre přinesla až střídající Cahynová. Ve zbývajícím čase si pak Slovácko hru pohlídalo a pomohlo brankářce Bednaříkové k třetí vychytané nule v řadě.

„Nepodaly jsme sice nijak oslnivý výkon, ale za tři body jsem ráda. Znovu se ukázalo, jak důležité jsou dobře sehrané standardní situace, kterým se na tréninku hodně věnujeme. Právě zásluhou standardek jsme rozhodly zápas,“ oddechla si trenérka domácích Jitka Klimková.

„Utkání bylo poměrně vyrovnané a zejména v první půli jsme rozhodně nebyli horším družstvem. Domácí hráčky nám však udělily lekci z produktivity,“ řekl k utkání lodivod Brna Miloslav Veselý.

Branky: 29. Vlasatíková, 35. Cvernová, 64. a 72. Cahynová. Rozhodčí: Urbancová - Lavrenčíková, Pelová Delegát: Dofek. ŽK: Danielová, Polášková, Bartovičová, Cvernová (všechny Slovácko). Diváci: 90. Slovácko: Bednaříková - Sedláčková N., Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová - Cvernová, Polášková (75. Soukeníková), Danielová, Freislerová (60. Cahynová) - Zderčíková (61. Bartovičová), Skupinová. Trenérka: Jitka Klimková.

Další výsledky: Hradec Králové - K. Vary 2:1, Sparta Praha - Plzeň 5:0, Slavia Praha - Teplice 7:0,

1. liga dorostenek

1. FC SLOVÁCKO - 1.FC BRNO 2:2 (1:0)

Branky: 25. vlastní (Vejlupková), 50. Bartovičová - 78. Junáková, 80. (+3) Vodičková. Rozhodčí: Lavrenčíková. Diváci: 80. Slovácko: Lapešová - Helekalová, Blažková, Sedláčková L., Křenková - Jankůjová (70. Hráčková), Jačisková, Soukeníková, Cahynová (65. Barcuchová) - Lečbychová (74. Novodomská), Bartovičová (55. Gregorová). Trenér: Ján Jačisko.