1. FC SLOVÁCKO – SPARTA PRAHA 0:7 (0:0)

Svěřenkyně trenérky Jitky Klimkové přitom nezačaly vůbec špatně a více než hodinu byly v této sezoně neporažené Spartě rovnocenným protivníkem. „Holky daly do utkání úplně vše, od prvních minut makaly, dřely. Největší příležitosti měly Hýlová a Skupinová, ovšem proti byly sudí nebo brankářka soupeře,“ posteskla si Klimková.

Zlom nastal po hodině hry. Pražanky prostřídaly, když do hry poslaly své opory v podobě Šmeralové a Heroldové. „Netuším, proč je kouč soupeře držel na lavičce. Po pravdě řečeno, soupeř ožil a navíc jej dostal do sedla šťastný gól,“ popsala Klimková klíčový okamžik zápasu.

Slovácko, které hrálo v obrovském nasazení, najednou nestačilo a pouze sledovalo střelecký koncert Sparty. „Fyzicky jsme zcela odpadly. První hodinu jsme hrály v takovém tempu, které se nedalo vydržet celý zápas. Každopádně tak vysoká porážka neodpovídá poměru sil na hřišti,“ konstatovala trenérka Slovácka.

„I přes vysokou porážku si holky zaslouží poděkování a obdiv. Už dlouho jsem je neviděla tak natěšené a motivované na zápas. Chtěly moc zvítězit, o to více si pak po zápase pobrečely,“ přiznala Klimková, která musela své svěřenkyně dlouho utěšovat.

Uplynulou sezonu ve Slovácku považují za úspěšnou – v lize dosáhli na bronz a premiérově se probojovali do finále Poháru ČMFS. „Vzhledem k ne zrovna povedenému startu do soutěže jsme z ní asi vytěžily maximum. Nyní si holky měsíc od tréninků odpočinou. Během volna sice sehrají několik přátelských a turnajových zápasů, ale společně se opět uvidíme až 20. července,“ vyčetla z diáře Klimková, která se již nyní smířila s odchodem dvou svých opor.

Vábení druholigového německého klubu asi neodmítne kanonýrka soutěže Zdeňka Skupinová a na roční hostování do pražské Slavie odchází středopolařka Martina Danielová. „Za ni se nám již podařilo získat Brahníkovou z Olomouce. Nahradit však Skupinovou nebude vůbec snadné. Máme nějaké tipy, ovšem dokud vše nebude uzavřeno, konkrétní být nemohu,“ dodala před svým odletem na měsíční stáž do USA Jitka Klimková.

Branky: 75.a 87. Heroldová, 60. Mocová, 69. Došková, 82. Martínková L., 89. Pivoňková, 90. Ringelová. Rozhodčí: Žáková, 600 diváků.

Slovácko: Bednaříková – Hýlová, Vlasatíková, Marcoňová, Polášková – Bartovičová (76. Zdertíková), Cvernová, Cahynová (87. Freislerová), Danielová (79. Bačová), Sedláčková (63. Dudová) – Skupinová. Trenérka: Jitka Klimková.