Přestože o stopera Ivo Zbožínka v létě mocně stálo Brno a přestup byl na spadnutí, dvaatřicetiletý obránce zůstal v Baťově městě. „V první fázi mě to hodně mrzelo. A když si na to ještě občas vzpomenu, tak to zabolí. Snažím se na to už ale nemyslet a raději se dívám dopředu,“ říká Zbožínek.

Vidíte tam i Zlín opět v první lize?

O postupu se v kabině nebavíme. Na jaře se nám ale zalíbilo vyhrávat, a v tom bychom chtěli pokračovat i ve druhé lize.

Jaká bude? Máte o ní přehled?

Každý fotbalista ji sleduje a kluci, kteří se vrátili z hostování, ji hráli. Můj dojem je, že druhá liga je strašně vyrovnaná, více než první. Každý může porazit kohokoliv, a postoupit, jak se ukázalo v případě Čáslavi, také kdokoliv. Těžko se teď před startem odhaduje kvalita mančaftů. My se chceme každopádně pohybovat v horních patrech.

Kde hledat favority na postup?

K nim budou patřit Žižkov, Jihlava, Hradec Králové, Opava. Překvapit ale může kdokoliv.

Tím, že vám nevyšel přestup do Brna, budete mít větší motivaci postoupit?

Bylo by krásné, kdyby se nám to podařilo, a určitým způsobem i satisfakce. Že by to byl ale vyloženě můj cíl, to rozhodně ne. Spíše bych chtěl zůstat zdravý, a aby se mi dařilo jako doteď. Co z toho vzejde, se uvidí. Jednou se mi povedlo s Drnovicemi postoupit. Po podzimu jsme byli první.

Těšíte se na start sezony?

Jasně. První liga už začala a my jsme místo toho hráli pohár. Příprava trvala pět týdnů, a tím, že jsme nebyli nikde na soustředění, byla jednotvárná.

Změnila se nějak příprava po sestupu?

Je pořád ligová a trenér Minář náročný. Třeba po pohárovém zápase v Otrokovicích byl na nás hodně naštvaný. Po prvním poločase (5:0, a tak skončil i zápas – pozn. autora) si asi představoval, že dáme víc gólů. Ono je těžké vyhrát 10:0, ale uznávám, že druhá půlka z naší strany dobrá nebyla. Pořád nás taky chválit nemůže. (Smích.)

Jak moc se změnil tým přes léto?

Kádr se oslabil o zkušené hráče, a kdyby někdo vypadl z užšího kádru, tak by nastaly problémy. Kdyby někdo přišel, uvítali bychom ho. Na jaře nám hodně pomohl Ríša Dostálek. Tohle mužstvo mi přijde, že se hodně podobá tomu z minulého podzimu, který se nám nepovedl. Kluci, co přišli na jaře, zase zmizeli a je těžké oba týmy srovnávat. Ale zase jsme my ostatní o něco zkušenější a poučenější z nepodařeného podzimu.

Uprostřed podzimu se bude ve Zlíně dělat vyhřívaný trávník a vy budete hrát v azylu. Nemáte z toho obavy?

Problém to být může. Dobře ale je, že alespoň první čtyři domácí těžké zápasy odehrajeme na hřišti, které známe.

Sestupem jste přišli o atraktivní zápasy s Baníkem, Slavií nebo Spartou. Je nějaký klub, na který se těšíte?

Druhou ligu jsem hrál a objel jsem snad všechny stadiony. Vyloženě oblíbené místo nemám. Kam ale nerad jezdím, to je Žižkov. Tam je to vždycky všelijaké.