Slovácko domácího favorita porazilo 1:0 a udělalo tak první krůček k finále Poháru ČMFS. „Jsme teprve v poločase,“ krotí zkušený trenér přehnaný optimismus. „Ale na druhou stranu, když jsem hrál v Rakousku, tak jsme jako druholigový klub pohár dokonce vyhráli. V předkole evropského poháru jsme se utkali s Tottenhamem a já dokonce bránil Linekera,“ zavzpomínal Mazura na setkání s legendárním anglickým kanonýrem. Teď má tedy jedinečnou možnost se Slováckem zažít pohárové déja vu.

Přestože se jednalo teprve o první zápas semifinále, užil jste si výhru na Slavii?

Jsem strašně rád, že jsme tam vyhráli. Ale jak jste řekl, je to teprve poločas. Už jsem si říkal, že je škoda, že se nehraje na jedno utkání. (úsměv)

Uhrát podobný výsledek, to byl asi takový tajný sen, ne?

Každopádně to byl šok, že se nám tam povedlo vyhrát. Až dosud v Edenu nikdo nevyhrál, teď tam přijelo Slovácko a bác. Ale my jsme vlastně hráli doma, protože se hrálo v Synot Tip Aréně. (smích)

Možná ještě víc než výsledek vás musí těšit, že to nebylo náhodné vítězství, že jste si jej vybojovali velmi dobrým výkonem…

Hráli jsme skutečně velice dobře. Náš výkon byl organizovaný, hráli jsme poctivě zezadu a dařilo se nám hrozit z brejků. Kromě gólové situace jsme tam měli i další šance, v dobrých pozicích se ocitli Chmelíček, Perůtka nebo Ondřejka. Odehráli jsme kvalitní zápas.

Už jste říkal, že jste hráli doma. Co říkáte na vaše fanoušky?

Vynikající. (vydechne) Aby s vámi jelo ven čtyři sta fanoušků, to nemají ani prvoligové týmy. Musím jim poděkovat.

Jak teď vidíte vaše šance před odvetou?

Slavia je pořád favorit. Má velice kvalitní mužstvo. Teď třeba může smést Budějovice a chytí se… Navíc je to otázka jednoho gólu, proto je pro mě pořád favoritem.

V neděli vás čeká druhý díl vršovické jízdy, hrajete na Bohemians. Nebude to utkání trochu ve stínu středeční odvety se Slavií?

Ne! Už jsme si něco podobného prožili s Baníkem a nestalo se nám, že by to mělo nějaký vliv. Bohemka je vedoucí celek soutěže, o motivaci máme postaráno.

Tamní prostředí navíc hráčům asi ani nedovolí něco byť jen podvědomě vypustit…

Přesně tak. Bude tam přes šest tisíc fanoušků, vynikající fotbalová atmosféra, ve které ani nepomyslíte na to něco odfláknout.

Nebudete šetřit některé hráče?

Nebudu. Říkal jsem to už před prvním zápasem se Slavií. Na Bohemku pojedeme v nejlepší možné sestavě. Domácí sice budou favoritem, my však budeme chtít opět uspět.

Sparta zdolala, i když jen těsně, Teplice. Nevkrádají se vám už do hlavy myšlenky na Pohár UEFA?

To zatím ne. Zápasy teď jdou strašně rychle za sebou, středa víkend se nám střídá pohár s ligou, takže ani není čas nad něčím takovým přemýšlet.

Ale byla by to asi neuvěřitelná bomba.

Musím říct, že už se mi něco podobného podařilo. Před lety, když jsem hrál v Rakousku, tak jsme s tehdy druholigovým Stockerau celý pohár vyhráli. V předkole toho evropského jsme se pak utkali s Tottenhamem a já dokonce bránil Linekera. Kdyby se nám něco podobného povedlo i teď – to by byla krása.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Kordula, Hani, Perůtka, Kazár – Chmelíček.