ZT skupina A

UHERSKÝ OSTROH - KOŠÍKY 2:4 (1:2)

Ostrožanům se proti favoritovi zápasu povedl začátek, když hosty zaskočili dvěma pěknými brankami. Hráči vedoucího celku tabulky se ale nevzdali a ještě do poločasu se jim podařilo vyrovnat. Po změně stran domácí zahodili několik šancí a to se jim stalo osudným. Hostům se podařilo vstřelit třetí gól, který je uklidnil, definitivní tečku pak udělal za zápasem v 75. minutě svým druhým zásahem Hastík. Pro domácí to byla vzhledem k předvedenému výkonu příliš krutá lekce.

Branky: 15. Novotný, 24. Knotek - 28. a 75. Hastík, 35. Šlechta, 55. Uherka. Rozhodčí: Michalec. Diváci: 40. Uh. Ostroh B: Konečný - Bouřa, Lukáš, Jurásek, Hanák, Pištol, Žák (58. Buchta), Novotný, Jestřabík (75. Kincl), Iš, Knotek. Trenér: A. Šulc. Košíky: Mařák - Bémer, Vojtek, K. Poháněl, Přílučík, L. Němeček, Šlechta, Ovsík, V. Němeček, Uherka, Hastík. Trenér: K. Světnička.

ČÁSTKOV - JANKOVICE 4:6 (2:1)

Divoká přestřelka nakonec dopadla lépe pro hosty z Jankovic, kteří dokázali potrestat chyby domácích. Částkov začal lépe, z dobrých pozic ale trefoval pouze konstrukci hostující brány. Jankovice naopak využily hned svou první šanci a vedly. Domácí Petr Kubíček však ještě v první půli vývoj zápasu otočil. Po změně stran ale hostům stačilo pouhých pět minut, aby měli blíž k vítězství zase oni. Domácí se sice nevzdali, jenže se vždy dokázali přiblížit jen na rozdíl jedné branky. V závěrečném náporu pak inkasovali šestý gól a bylo rozhodnuto.

Branky: P. Kubíček 2, P. Andrýsek 2 - Němec 3, Šilc 2, Doseděl. Částkov: T. Schuska - Flekač - M. Kubíček, Pospíšil, P. Kubíček - M. Schuska, Andrýsek, Obdržálek, Tureček - Blaha (75. Gregor), Křižka. Jankovice: T. Bilíček - Ošívka, D. Bilíček, Zapletal (80. Bartoň), Stuchlík, Doseděl, Mach (60. P. Janošek), Silný (75. Puk), Zich, Němec, Martin Šilc.

TUPESY B - JALUBÍ B 1:2 (0:1)

Utkání se hrálo v obráceném pořadí v Jalubí a ve velmi přátelském duchu i tempu. Skóre zápasu otevřel proměněnou penaltou Patrik Najbrt, když potrestal faul na svou osobu. Druhou branku přidal střídající Slavík, Tupesy pak už pouze stačily snížit Hruškou.

Branky: Hruška - P. Najbrt z pen., Slavík. Tupesy B: Polášek - Kolařík, Novák, Albrecht, Ťuhýček, Grebeň, Hruška, Bergauer, Mikula, Hvožďa, Machala (46. Radim Hřebíček), Robert Hřebíček. Jalubí B: V. Najbrt - Horák, Vrábl, Hruška, Michal Zapletal (65. A. Dobiáš) - P. Najbrt (65. Němec), Chvíla, Marek Zapletal - M. Dobiáš, Hanáček, Gajdorus (55. Slavík).

MAŘATICE B - BABICE 0:1 (0:1)

Hosté, kteří se stále nevzdali myšlenek na postup, začali v Mařaticích lépe a z tlaku vytěžili vedoucí branku, kterou ve 27. minutě vstřelil Tomaštík. Od tohoto okamžiku ale převzali otěže zápasu Mařaťané. Krůček od vyrovnání byl hlavně Mikuš, jehož střela pouze orazítkovala břevno hostující brány. I po změně stran se hrálo podle domácích not a hosté se museli do posledního okamžiku strachovat o výsledek. Když ale brankáře Fuska nedokázal ve vyložené šanci překonat ani osamocený Oharek, odvezli si všechny body.

Branka: 27. Tomaštík. Mařatice B: Bartoš - Magerstein, Šťastný, Hamrlík, Vondráček (65. Krejčiřík) - Halík, Juřík, Mikuš (46. Martin Žáček), Vaňo (70. Oharek), Večerka - Piecha. Babice: M. Fusek - Maňásek, M. Lahola, Körber, T. Lahola, Černý, I. Fusek (46. Lekeš), Tomaštík (92. Skřivánek), Říha, Slavík, Moudrý.

MEDLOVICE - STŘÍBRNICE nedohráno

Utkání bylo ukončeno po prvním poločase kvůli neregulérní hrací ploše. Do té doby měli v derby navrch domácí, kteří za hustého deště vedli brankou Sklenky. To jim ale nakonec nebylo nic platné. Nový zápas se bude hrát 13. června.

PITÍN - ZÁHOROVICE 3:1 (1:0)

Už ve 3. minutě postupoval Kozubík sám na brankáře a hosté jej zastavili jen pomocí faulu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil L. Krahula a domácí vedli. Pitínští pak drželi otěže zápasu ve svých rukou, nesměli však zapomínat ani na zadní vrátka, protože hosté podnikali nebezpečné protiútoky. Rozhodující moment zápasu přišel deset minut po přestávce. Hrnčář rukou vyrazil míč směřující do brány Záhorovic a viděl červenou kartu. Domácí navíc měli výhodu druhého pokutového kopu a Libor Krahula se ani tentokrát nezmýlil. Hosté pak sice v deseti snížili, poslední slovo ale patřilo domácímu stoperovi Novákovi, který upravil na konečných 3:1.

Branky: 3. a 56. obě z pen. L. Krahula, 85. Novák - 75. Přerovský. Rozhodčí: Milička. ČK: 56. Hrnčář (Záhorovice). Diváci 100. Pitín: Machynka - Novák - Salvet, Navrátil, Valeš - Lukáš, Jurásek, L. Krahula, Kavka - J. Kozubík, Voda (80. Jančařík). Záhorovice: T. Andrlík - Šust, Slačánek, Hrnčář, Gřunděl, Polanský (34. Surý), Jál, Dvořák (46. Šašinka), Ondrůšek, Přerovský (86. Kubáň), Pohan.

RUDICE - KRHOV 2:2 (1:1)

Utkání dvou posledních celků základní třídy skupiny B skončilo nerozhodně. Jako první se z vedení radovali hosté, kteří se v polovině prvního poločasu ujali vedení kuriózním gólem. Těsný náskok jim ale vydržel pouhých sedm minut, pak vyrovnal z penalty domácí střelec Lux. Po obrátce měli domácí značně navrch a vytvořili si spoustu gólových šancí. Proměnit však dokázali pouze jednu a v závěru za to zaplatili, když dvanáct minut před koncem vyrovnal na konečných 2:2 Brenk.

Branky: 32. z pen. Lux, 67. Jurásek - 25. R. Martin, 78. Brenk. Rudice: Bažela - Kratěna, Procházka (18. Sviták), P. Gavenda, Kubáň, Houba, Rubík, Priessnitz, R. Gavenda, Lux, Jurásek. Krhov: Kovář - Veselý, Šopík, M. Rudolf, Hanke, Hodulík, Martínek, Lisoněk, Kunovjánek, Švorčík, Brenk.

SUCHÁ LOZ - ST. HROZENKOV 3:3 (1:2)

Domácí byli od začátku lepším týmem a vytvořili si několik vyložených šancí, jenže je nedokázali využít. Postupem času se navíc přizpůsobili pasivní hře Hrozenkova a ve 20. minutě na to doplatili, když se po rychlém brejku umístěnou střelou prosadil Lebánek. Za pět minut ale bylo vyrovnáno, po rohovém kopu se trefil Tomanec. Jenže ještě před přestávkou vyrobila sucholožská obrana velkou chybu, kterou bez problémů potrestal Vaculík – 1:2. Začátek druhého poločasu byl velmi opatrný z obou stran a šancí bylo velmi poskrovnu. Domácí vyrovnali v 65. minutě Rostislavem Bradáčem, který proměnil penaltu nařízenou za faul hostujícího brankáře na Bujáčka. Pět minut nato ale hosté opět vedli, z trestného kopu obstřelil zeď Karas. I do třetice ale domácí na nepříznivý vývoj zareagovali a na konečných 3:3 srovnal Velecký.

Branky: Tomanec, R. Bradáč, Velecký - Lebánek, Vaculík, Karas. Rozhodčí: Zámečník. ŽK: Gazdík, Kunovský - Hodulík, Husařík, Šedivý. Diváci: 70. Suchá Loz: R. Mahdal - Velecký, Josef Mahdal, J. Bradáč, Gazdík, Kliment, R. Bradáč, Kunovský, Tomanec, Bujáček (65. Jan Mahdal), Vítek (89. Horňák). Trenér: J. Janík. St. Hrozenkov: Šedivý - R. Husařík, T. Keňo, P. Husařík, Šotník, Hodulík, Lebánek, Vaculík, Karas, Blaho, Orsák. Trenér: J. Vilímek.

PŘEČKOVICE - ŽÍTKOVÁ 8:1 (2:1)

První poločas byl oproti předpokladům vyrovnaný, hosté se dokonce po nedorozumění stopera s brankářem dostali zásluhou Chupáče do vedení. Ještě do přestávky ale Kalina dvěma zásahy vývoj zápasu otočil a nastartoval tak brankostroj domácích. V první čtvrthodině druhé půle sice ještě hosté vzdorovali, po třetím gólu v jejich síti se však sesypali.

Branky: Kalina 3, Dostál 3, Daněk, Valíček - Chupáč. Přečkovice: Kročil - Daněk, Holík, Sviták (80. Slavíček), Pešek - Nevěřil, Havelka, Gottfried (75. Vyhnálek) - Dostál (85. Boráň), Valíček, Kalina. Žítková: Krovina - Bulejko - M. Hargaš (63. Chovanec), Guga, R. Hargaš - Hodulík, Čekan (50. Dudek), Lukáš, Michalec - Chupáč, Jurica (60. Vaculík).

KOMŇA – BORŠICE U BL. B 6:1 (2:0)

Domácí byli fotbalově lepší než hosté, kteří kladli tuhý odpor pouze v první půlhodině. Komňa se ujala vedení ve 35. minutě, kdy po sporné ruce v pokutovém území proměnil nařízenou penaltu Šašinka. Ještě do přestávky přidal po samostatném průniku druhý gól Palkovič. Pak už domácí zcela ovládli hru a postupně zvýšili svůj náskok až na 5:0. Teprve pak se dočkali i hosté, čestnou branku zaznamenal z pokutového kopu Pomykal. Na konečných 6:1 upravil po průniku a ideální přihrávce K. Navrátila Palkovič.

Branky: 35. z pen. Šašinka, 40. a 73. Palkovič, 49. Prchlík, 52. Glajch, 57. Nebesař - 67. z pen. Pomykal. Diváci: 100. Komňa: Urbánek - Šašinka (65. Vaverka) - Králík, Nebesař, Staník - K. Navrátil, M. Navrátil (76. Špíšek) Menšík - Glajch - Prchlík (70. Šupák), Palkovič. Boršice u Blatnice B: Humpula - Žufánek, L. Bartoš (55. Horák), Pomykal, M. Bartoš, Motyčka, Mlčůch, Ježek, Tureček, Galuška, Gál (50. P. Šimek).