I když mají ambiciózní Babice k dispozici na první pohled velmi slušný pětibodový náskok, ten se může ještě před začátkem jarních bojů velice rychle ztenčit, neboť Novovesští mají k dispozici dohrávku se Stříbrnicemi. „Myslím, že souboj o postup je pořád otevřený, šance jsou i přes naši mírnou ztrátu vyrovnané,“ je přesvědčený trenér Ostrožské Nové Vsi B Michal Kusák. „Sice máme o něco lepší výchozí pozici, ale bude to ještě boj,“ souhlasí sekretář FC Babice Bronislav Hrdina.

Oba celky po vyšší soutěži touží, posilovat ale před rozhodující fází nebudou. „My už jsme poskládali dostatečně silný kádr na podzim, takže žádné příchody nechystáme. Klíčové pro nás je, že u nás bude nadále pokračovat Libor Soldán,“ těší babického sekretáře. Bývalý ligista je totiž nejen nejlepším střelcem mužstva, ale i celé soutěže.

Také Novovesští měli ve svém středu parádního kanonýra, Zbyněk Pavlas nasázel jen o jeden gól méně než Soldán. „Vystřílel si šanci v áčku, věřím ale, že nám na jaře i tak pomůže,“ říká Michal Kusák, podle kterého o postupujícím rozhodne vzájemný zápas v Babicích. „Když oni mohli vyhrát u nás, proč bychom my nemohli vyhrát tam,“ pokládá novoveský trenér řečnickou otázku.

Tabulky a statistiku si můžete přečíst pouze v tištěné formě Slováckého deníku nebo ve službě E-paper