Jisté také je, že v rámci druhého kola zavítá do Zlínského kraje Slavia Praha. Na zápas se slavným českým klubem si dělají čáku ve Velkých Karlovicích, Vsetíně a Bystřici pod Hostýnem. Zatímco první dva týmy musejí vyhrát dva duely, Bystřici stačí zvítězit jednou.

Oddíl zpod Hostýna se totiž v prvním dějství utká s postupujícím ze zítřejšího valašského divizního derby mezi nováčkem soutěže Vsetínem a Velkými Karlovicemi.

„Bude to pro nás svátek. Uděláme všechno proto, aby k nám Slavia přijela,“ ujistil sekretář vsetínského klubu Věroslav Polášek. V okresním městě se ligový celek naposledy představil v roce 1967, kdy Vsetín vyřadil na penalty Slovan Bratislava a poté prohrál s Duklou Praha.

„Na zápas se těší hráči i fanoušci. Prioritou pro nás nicméně zůstává divize,“ pronesl Jiří Podešva, tiskový mluvčí Velkých Karlovic a Karolinky, které sice loni postoupily do druhého kola, pak se však na podzim v divizi trápily.

Zatímco vítěz krajského přeboru půjde do valašské bitvy téměř kompletní, hostům bude scházet několik hráčů základní sestavy.

Hodně oslabený bude zítra i Provodov, který přivítá Spartak Hulín. Přestože má účastník krajského přeboru v kádru několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi, jasným favoritem jsou hosté.

„Přípravu zahajujeme právě pohárovým zápasem,“ překvapil šéf Provodova Josef Rak. „Je čas dovolených, takže nám bude chybět hodně hráčů. S pomocí rezervy ale dáme mužstvo dohromady.“

Naopak divizní Hulín trénuje už od 10. července. Ještě v krajském přeboru se oba týmy čtyřikrát utkaly, přičemž pokaždé zvítězil Spartak. Pro Hulínské je navíc velkým lákadlem utkání prvního kola, v němž by se střetl s Hanáckou Slavií Kroměříž.

„Fanoušci by si zasloužili tradiční okresní derby. Po vzájemné dohodě by se zápas hrál v Kroměříži. Bylo by to pro diváky jistě zajímavější, než hrát u nás na umělé trávě,“ vysvětlil hulínský trenér Petr Zapletal.

 

Jízdní řád regionálních týmů v Poháru ČMFS

Předkolo (22. července) Vsetín - Velké Karlovice, Provodov - Hulín (17).
1. kolo (29. července) Slavičín - Třinec, Protivanov/Hranice - Slovácko, Vsetín/Velké Karlovice - Bystřice p. H., V. Otrokovice - Fulnek, Provodov/Hulín - Kroměříž (17).
2. kolo (5. září) Slavičín/Třinec - Tescoma Zlín, Vsetín/Velké Karlovice/Bystřice p. H. - Slavia Praha, Velké Losiny/Uničov - Protivanov/Hranice/Slovácko, Provodov/Hulín/Kroměříž - HFK Olomouc, V. Otrokovice/Fulnek - Dolní Benešov/Vítkovice (17).
Třetí kolo se hraje 26. září, čtvrté (osmifinále) pak 10. října. Na jaře roku 2008 je na programu 16. dubna čtvrtfinále. Semifinále by se mělo uskutečnit 7. a 8. května, finále 15. května.