HS KROMĚŘÍŽ - 1. FC SLOVÁCKO B 1:1 (1:1)

Petr Janča už v sedmé minutě naznačil, že Kroměříž se chce konečně trefit do černého, ale jeho prudkou střelu z úhlu vytěsnil na roh gólman Marek. Obranu hostů za dvě minuty provětral aktivní Hromek, jenže byl na štíru s koncovkou.

Nečekaný úder tak přišel v 16. minutě na druhé straně. Brankář Vogl uklouzl při odkopu, k míči se dostal Holek, jehož střelu ještě stačil domácí brankář vyrazit, ale na dorážku Šturmy už byl krátký.

„Místo toho, abychom vedli 2:0 a hráli v klidu, tak zbytečně inkasujeme,“ zlobil se domácí kouč Jindřich Lehkoživ.

Radost hostů trvala jen čtyři minuty. Ondřejka pronikl po levé straně a jeho přihrávku poslal do vlastní branky Přílučík.

Domácí vstoupili aktivně i do druhé půle. Hned z prvního útoku se dostal do gólového postavení Janča po přihrávce Dobeše, jeho pokus ale skvěle vyrazil Marek. Poslední šanci na vítězný gól měl nejzkušenější hráč Hanáků Švach, ale ani on po rohu nedokázal usměrnit míč do odkryté branky.

„Domácí měli nějaké šance, ale naštěstí je nedali. V prvním poločase jsme byli přesnější a lépe jsme kombinovali. Ve druhém jsme se víc bránili,“ přiznal trenér rezervy Slovácka Jan Palinek.

V závěrečné půlhodině tempo zvolnilo. Hosté se zaměřili jen na defenzivu a branku Vogla už neohrozili. Hanáci se proti pozorně hrajícím hostům nedokázali prosadit.

„Hrálo se na jednu branku. Jenže to nebylo nic platné. Kluci jsou psychicky dole z toho, že nemohou dát gól. Chybí nám klid v koncovce,“ posteskl si Lehkoživ.

„S výsledkem jsem maximálně spokojen, protože před zápasem nebylo jednoduché složit náš tým. Nastoupili jsme s mladými kluky, kteří dřeli a bojovali,“ chválil kouč Slovácka Jan Palinek.

Branky: 20. vlastní - 16. Šturma. Rozhodčí: Pojezný - Nádvorník, Nenadál. Diváci: 220.

Kroměříž: Vogl - Klimek, Kovařík, Švach, Stojaník - Bělíček (46. Veselý), Mazouch, Hromek, Dobeš - Ondřejka, Janča. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Slovácko B: Marek - Polák, Bělaška, Hrotek, Přílučík - Šilinger (90. Sánchez), Bučák, Višváder, Petřek (85. Franta) - Šturma, Holek. Trenér: Jan Palinek.