Jak jste v týdnu vstřebával nepříjemnou porážku s Příbramí, kvůli níž jste nuceně opustili postupovou příčku?

Těžko. I když zápas nebyl z naší strany po fotbalové stránce, hlavně tedy v první půli, nijak zvlášť povedený, tak jsme mohli vyhrát a hlavně měli vyhrát, protože jsme vstřelili regulérní branku na 2:1. Rozhodčí Santarius se pro Příbram ukázal jako takový Santa Claus a svým chybným rozhodnutím soupeři vlastně věnoval pěkný dárek. Nás to samozřejmě velmi mrzí. V této chvíli jde o každý bod, navíc když vlastní hloupostí ztratíme v nastaveném čase i remízu. Důležité je, že situace kolem postupu zůstává stále otevřená.

Nyní míříte na Slovácko, s nímž jste po podzimní části vévodil tabulce. Následně vás však vedení odvolalo. Dnes se tedy vracíte na místo činu. Určitě to pro vás z tohoto pohledu nebude všední druholigové utkání….

Tak to nevnímám. Pracuji pro klub, který mě zaměstnává. Specifické to samozřejmě trochu bude, protože některé hráče jsem do Slovácka přivedl a velice dobře je znám. Přesto všechno nebudu mít nějakou menší nebo větší motivaci. Momentálně mě zajímá Hradec, s ním chci dosahovat co nejlepších výsledků, a to platí i o zápase v Hradišti.

Jste zvědavý na reakci fanoušků? Vždyť se s vámi ani nestihli rozloučit.

Můžu říci, že v Hradišti bylo vždycky vynikající publikum. Jakým způsobem mě fanoušci přivítají, to opravdu netuším. Na druhou stranu nemám pocit, že bych tam byl nějak extra populární. V Hradišti jsou určitě populárnější trenéři. Třeba Standa Levý nebo Karel Jarolím. Každopádně neočekávám žádné emociální výlevy ani z jedné strany.

Slovácko na jaře získalo pouhých deset bodů. Jsou jeho nevýrazné výsledky pro vás velkým překvapením?

Vždycky je to o tom, do jaké pohody se mužstvo před soutěží dostane. Vstup do jara se Slovácku nepovedl a od té doby se s tím pere. Překvapený z toho ale určitě jsem, protože jsem přesvědčený, že má na druhou ligu výborně poskládaný tým. Teď jen doufám, že nebudeme ti druzí po Krči, kteří budou ze Slovácka odjíždět na jaře s prázdnou.

Očekáváte podobný zápas, jakým byl ten podzimní v Hradci Králové, který snesl prvoligová měřítka?

Může to být znovu zajímavý fotbal, to bezesporu. Jak my, tak Slovácko potřebujeme vyhrát. I proto se dá očekávat poměrně otevřená hra.

V čem pro vás tkví největší nebezpečí soupeře?

Má řadu individualit, které však dokážou hrát pro tým. Pozor si musíme dát zejména na bojovného Matůše v útoku. Velkou kvalitu má rovněž Šultes.

Související článek:

Odstraní Slovácko jednoho z konkurentů?