V nastaveném čase televizního duelu se sparťanský hráč Bony Wilfried snažil získat od domácího podavače míčů Patrika Hlobila balon tak nešetrně, že ho za bránou Tescomy poslal k zemi.

Na pondělní odpolední trénink starších žáků Zlína tak dorazili televizní kamery, fotografové i píšící novináři. Na otázky odpovídal postižený ochotně, i když na něm byla znát velká nervozita a několikrát se mu zadrhl hlas.

Pamatujete si, co se přihodilo?
Měl jsem podat míč našemu brankáři. On byl otočen směrem do hřiště, takže jsem čekal, až se obrátí ke mně. Jenže v tom přiběhl hráč Sparty a řekl mi sprostě kur… Pak do mě žduchl a já jsem narazil do zadního panelu. Ten byl pokrytý železným plotem a do něj jsem vrazil zády.

Poté se nad vámi skláněl zlínský brankář Baránek a něco vám povídal. Co to bylo?
Říkal mi, že si mám ležet a počkat na vyšetření lékařem, ať to není ještě horší.

Jaké máte pocity den po zápase?
Smíšené. Měl jsem toho hráče rád. Myslím, že k tomu vůbec nemuselo dojít. Stačilo, kdyby přiběhl a řekl, že chce míč. Normálně bych mu ho poslal po zemi bez jakéhokoliv konfliktu.

V televizi šlo vidět, že vás to hodně bolelo. Jak jste na tom dnes?
Když do mě někdo žduchne, tak to ucítím.

Zakázali vám rodiče chodit podávat míče?
Měli strach už dříve, takže mi říkali, abych raději chodil na stranu a ne za bránu. Byl to můj třetí zápas.

Jak probíhal den ve škole?
Normálně. Akorát jsme se o tom bavili se spolužáky. Často se nestává, aby do vás vletěl hráč Sparty.

Co se při utkání stalo?
„Běžel pro míč a vytrhl ho klukovi z ruky. Ten se zapotácel a upadl na hrazení. Podle mě o napadení nešlo, Wilfried mu nechtěl ublížit. Snažil se jen rychle vzít balon a rozehrát, ale udělal to příliš zbrkle,“ prozradil obsah zápisu o utkání serveru tyden.cz Václav Gric, technický delegát svazu.