Hosté ukončili sérii 14 duelů bez porážky a prakticky přišli o šanci na titul. Zlín po čtvrté výhře v řadě posílil naději na záchranu.

TESCOMA ZLÍN – SPARTA PRAHA 2:1 (1:0)

Sparta nastoupila bez zraněného stopera Řepky a už ve druhé minutě se přesvědčila, jak je pro ni bývalý český reprezentant důležitý. Hubník se nechal přehrát Bačou, od něho putoval míč přes Šmahaje k Rýdelovi, jehož přízemní střela prošla houštinou těl až do sítě. Hostům chvíli trvalo, než se probrali ze šoku. Vyrovnat mohl Kucka, po Vackově uvolnění ale pálil přes tribunu do nedaleké říčky Dřevnice.

Když to nešlo Pražanům na trávníku, vzal režii zápasu do svých rukou hlavní sudí Jaroslav Bílek, který od 20. do 30. minuty posuzoval všechny zákroky ve prospěch Sparty a dopustil se přitom dvou fatálních přehmatů. Nejdříve za údajné filmování udělil žlutou kartu domácímu útočníkovi Kroupovi a poté hostům dokonce umožnil neregulérním způsobem srovnat. Po rohovém kopu se odrazil balon před zraky Bílka do ruky jednoho z útočících hráčů a Hubník zblízka překonal Baránka.

Spravedlnosti bylo učiněno zadost za čtyři minuty, kdy se po pravé straně protáhl obránce Čelůstka a nádhernou ranou k tyči rozjásal podruhé Letnou. Poté se Zlín marně dožadoval penalty po stažení Kroupy. Domácí vedení mohl zvýraznit v závěru poločasu, Kročova hlavička ale cíl nenašla. Na druhé straně Kladrubského tečovaná střela skončila těsně nad.

Druhou půli začali Letenští aktivněji, nebezpečnější ale byli domácí a hostující fanoušci, kteří dvakrát hodili dvakrát na trávník dělbuch. Jejím miláčkům ale vydržel apetit jen chvíli a pak už se opět hrálo podle zlínských not. Pražanům pomohlo zranění zlínské záložníka Rýdela, po němž vyklidili střed pole. Rýdelův náhradník Musil namazal Kadlecovi, který ale šancí stejně jako jeho dorážející spoluhráči pohrdli. Tescomu přitom zachránil na brankové čáře Zbožínek.

Utkání poté na pět minut přerušil výpadek elektřiny, po kterém se stadion ponořil do tmy. Naděje Sparty pak i přes závěrečný tlak zhasly po sedmiminutovém nastavení.

Branka: 2. Rýdel, 32. Čelůstka – 28. Hubník. Rozhodčí: Bílek – Hojsík, Dobrovolný. ŽK: Kroupa, Vyskočil, Šmahaj, Dostálek – Vacek, Kušnír. Kadlec, Berger, Wilfried. Diváci: 4058.

Zlín: Baránek 2 – Čelůstka 1, Kroča 2, Zbožínek 1, Trubila 1 – Šmahaj 1, Rýdel 1 (55. Musil 3), Dostálek 2, Vyskočil 2 (90. Zúbek) – Bača 2, Kroupa 2 (72. Žůrek). Trenér: Ladislav Minář.

Sparta: Blažek 3 – Kušnír 3, Hubník 3, Huber 4, Pamič 4 – Žofčák , Kucka, Vacek, Kladrubský 3 (79. Berger) – Kulič 4 (46. Wilfried), Holenda 4 (57. Kadlec 3). Trenér: Jozef Chovanec.