Do ligy vstoupí Tescoma v neděli na brněnském trávníku, tým z Uherského Hradiště zahájí sezonu o den dříve doma proti Sokolovu.

1. FC SLOVÁCKO - TESCOMA ZLÍN 0:2 (0:0)

Zlínský kouč poslal do boje základní jedenáctku, která by se neměla příliš lišit od té, která vyběhne na brněnský pažit. „Váhám jen na dvou postech,“ řekl Pavel Hoftych.

Duel byl vyrovnaný, jediný regionální zástupce v nejvyšší české soutěži rozhodl až v poslední půlhodině. Nejprve se trefil přesně defenzivní záložník Zúbek, po něm překonal gólmana Marka střídající Žůrek. V závěru mohlo Slovácko alespoň snížit, jenže Görner pokutový kop neproměnil. „Pro Baránka je to důležitý moment, mohlo by mu to psychicky pomoci,“ pravil trenér Zlína na adresu své gólmanské jedničky.

Hoftych byl tentokrát s přístupem svých svěřenců spokojený. „Trapas s Kroměříží se sice na našem výkonu ještě trošku podepsal, ale bylo to mnohem lepší. Viděl jsem u hráčů větší úsilí a snahu o týmovou hru. I když stoprocentní výkon ještě nepodali. Máme však necelý týden na to, abychom všechno doladili,“ poznamenal kouč. „Těší mě, že jsme se proti kvalitnímu soupeři konečně střelecky prosadili a zároveň neinkasovali,“ dodal Hoftych.

Jeho protějšek Pavel Malura byl zklamaný z výkonu Slovácka v první půli. „Jen jsme nakopávali balony, které byly k ničemu,“ pronesl. „Ale druhou půli jsme začali podle představ, kombinovali jsme, dostávali jsme se do šancí. Inkasovaný gól nás ale zaskočil a už jsme se z toho nedostali. Je potřeba předvádět po celý zápas takový výkon jako úvodních dvacet minut po přestávce,“ uvedl Malura.

 

Branky: 61. Zúbek, 72. Žůrek. Rozhodčí Mikel - Pochylý, Mikula. ŽK: Sloboda - Penner, Zúbek, Zapletal. Diváci: 800.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Vrba, Ineman, Němčický (12. Lysoněk, 72. Filipský) - Racko (77. Šturma), Stýskala, Görner, Eismann - Sloboda (46. Činčala), Chmelíček (3. Fischer). Zlín: Baránek - Kroča, Švach (46. Pazdera), Zbožínek, Penner (55. Konečník) - Vidlička (71. Řihák), Zúbek, Opiela, Kraus (46. Zapletal) - Vyskočil (61. Žůrek), Šmahaj (46. Bača).