„Jsem rád, že jsme vyhráli a dali čtyři góly. Jinak ale pořád tvrdím, že všechno ukáže, jak začneme ligu,“ pronesl nový zlínský kouč Josef Mazura.
„Pro nás je to možná ještě milosrdný výsledek. Některým klukům musím hodně promluvit do duše. Přišli zahrát jenom fotbal, a to nejde,“ čertil se trenér Slovácka Jan Palinek.

A že Tescoma zdolala „jenom“ účastníka MSFL? „Měli jsme hodně silné soupeře na soustředění. Mužstvo je dostatečně prověřené. Na soutěž jsme dobře připraveni,“ tvrdí Mazura.

Těšit ho musel především výkon pravé strany, odkud létal do vápna Slovácka jeden nebezpečný centr za druhým. „Je více ofenzivní než levá,“ přitakal Mazura.

U pravé lajny řádil nejčastěji záložník Malár, který svými přesnými pasy zásoboval útočníka Kroupu. Z jejich spolupráce se také zrodil první, druhý a čtvrtý gól Zlína. O třetí se postaral Šmahaj po vtipné uličce Žůrka.

Rychlonohý forvard přišel na trávník až ve druhé půlce místo Konečníka a svým výtečným výkonem si řekl o místo v základní jedenáctce a přidělal Mazurovi příjemné starosti.

„Osmdesát procent sestavy je jisté,“ prozradil kouč Tescomy, že má ve složení ideálního týmu minimálně dva otazníky. Jedním je podle všeho post levého záložníka, na němž v sobotu odehrál první poločas Konečník. Přestože svůj part zvládl velmi dobře, s Vyskočilem na levém kraji zálohy a Žůrkem v útoku vypadala zlínská hra lépe.

Druhým ožehavým místem je pravý obránce. „Čelůstkovi to tam dnes moc nešlo, ale předtím odehrál tři povedené zápasy. Je mladý a musí se s tím psychicky vyrovnat,“ naznačil Mazura, že nadějný bek o svou šanci přece jen nepřijde.

Branky: 14. a 68. Kroupa, 47. Malár, 49. Šmahaj. Rozhodčí: Filgas - Kubáň, Konečný. Diváci: 489.

Zlín: Baránek - Čelůstka, Zbožínek, Kroča, Penner - Malár (82. Musil), Šmahaj, Kóňa, Konečník (46. Žůrek) - Kroupa (71. Baranyai), Vyskočil (79. Bača). Trenér: Josef Mazura.