V živé diskuzi s ředitelem Slovácka Vladimírem Krejčím a nejlepším ligovým střelcem Petrem Švancarou se fanoušci například dozvěděli, kolik stál jejich oblíbený kanonýr.

O trestu pro Petra Švancaru

Ředitel klubu Vladimír Krejčí byl nezvykle vysokým trestem zaskočen. „Potrestání bylo naprosto nepřiměřené. Disciplinární komise dokonce hrozila trestem až na dva roky. Z toho jsem byl zděšený, toto rozhodnutí vybočilo ze všech norem, které máme zafixované. Obrátil jsem se i na vedení ČMFS, konkrétně na předsedu Ivana Haška, s tím, že ani on to tak přece nemůže nechat. Jeho odpověď byla naprosto tristní v tom, že my jsme si zvolili tu komisi – myšleno tím ligové shromáždění. Jenže je to jenom půl pravdy. Komisi volí výkonný výbor, což je jedenáct členů. Ligové shromáždění se de facto určitou manipulací muselo zříct svých práv v tom smyslu, že má právo navrhovat a doporučovat členy této komise. To se nestalo a pod tlakem rychlosti nám bylo řečeno, že: Jestli chcete, tak navrhněte, ale my zvolíme. To považuji za hrubou manipulaci,“ rozohnil se šéf Slovácka.

O milionech pro Slovácko za přestupy Kadlece a Ličky

Mikrofonu se znovu chopil Vladimír Krejčí a vysvětloval problém obou přestupů.

Kauza Kadlec: „Případ se táhne už od února tohoto roku a celá ta transakce byla součástí jediné smlouvy. Sparta vytváří obstrukce a zdržuje celý proces, ale je si vědomá, že bude muset zaplatit. Stav je takový, že první jednání arbitrážní komise bylo asi před měsícem. Sparta se omluvila a k jednání se nedostavila. Další jednání bude příští týden, takže tam by se mělo v té věci rozhodnout a my si myslíme, že to bude ve prospěch Slovácka.

Kauza Lička: „Disciplinární komise ČMFS rozhodla, že nám Baník musí zaplatit. Pokud tak neučiní v daném termínu, tak bude potrestán odečten bodů. Pro mě osobně je to absolutně nevyhovující stav. Od rozhodnutí mezinárodního sportovního tribunálu sídlícího ve švýcarském Lausanne uplynulo víc než půl roku, a za tu dobu se nenašla síla, která by přiměla protistranu toto rozhodnutí respektovat. Je to důkaz toho, že to u nás zatím nefunguje tak, jak by ve zdravé demokracii mělo.“

O dalším posilování mužstva:

„V průběhu léta jsme věnovali pozornost hlavně tomu, abychom do Hradiště dostali první ligu,“ ohlíží se za hektickým obdobím Krejčí a pokračuje. „Věřte, že to nebylo jenom o tom vytáhnout peníze a zaplatit. Takhle to opravdu nechodí. Je to spoustu práce, která se složitě a těžce popisuje. Nicméně jsme museli mužstvo pro ligu posílit. Naše přestupová politika vyplývá z nějakých analýz, které si v klubu uděláme. O přestupech určitě nerozhoduji jenom já sám, ale ve finále celé představenstvo klubu. Kdybych vám řekl sumu, za kterou k nám jednotliví hráči přišli, tak mně nebude věřit – ve smyslu, že to bylo tak levné,“ popisuje Krejčí, který nečekaně odtajnil částku, za kterou do Slovácka přišel Petr Švancara. „Já vám řeknu jednu takovou zkušenost. Tohoto chlapce (podívá se na vedle sedícího Švancaru) jsem prodával z Brna do Slavie za 25 miliónů a do Slovácka jsem ho přivedl za 2,5 milionu korun. Další posily už do Slovácka nepřijdou. Příchodem Zelenky je kádr uzavřen,“ odpověděl Krejčí na další spekulace ohledně příchodu nového stopera.

O Luďku Zelenkovi:

K nové posile se vyjádřil Petr Švancara. „Předpokládám, že většina z vás si ho pamatujete ještě ze Sparty. Je to hráč, který umí kopnout standardku, umí dát přihrávku za obranu a umí překvapit. Já jsem byl nadšený, že se takovou posilu podařilo přivést zrovna k nám, i když měl víc nabídek. Jeho přítomnost je poznat i v kabině, která se jeho příchodem nějakým způsobem oživila.“

O Petru Švancarovi:

Fanoušky hlavně zajímalo, na kolik prvoligových gólů se nejlepší ligový střelec ještě cítí.

„Nebyl jsem nikdy žádný velký kanonýr, ale doufám, že ve střílení branek budu pokračovat. Mě to baví hlavně kvůli vám – divákům. A v tom je ta odměna. Já jsem za sezonu nikdy nedal víc jak šest gólů a teď jich mám už pět, takže doufám, že to v tomto ročníku překonám,“ uvedl Švancara.

První soutěžní zápas po vypršení trestu by v reprezentační pauze mohl odehrát Švancara za rezervu Slovácka v neděli 11. října proti Protivanovu. Uvidí ho fanoušci na hřišti v Kunovicích? „Já jsem připravený nastoupit, ale nevím, co na to řekne trenér. Možná bude mít obavy, aby mě někdo nedokopal. Na tréninku mě ale stejně pořád okopává Jirka Perůtka, tak je to snad jedno, ne?“ směje se Švancara.

Stanislav Dufka