„Letos slavíme osmdesáté výročí založení klubu, mančaft jsme v zimě posílili a postup by byl takovou třešničkou na dortu a krásným vyvrcholením našich oslav. Bylo by to vůbec poprvé v historii, kdy bychom ve Strání hráli I. A třídu. Předsedu fotbalu dělám už sedmou sezonu a musím říct, že za poslední rok, co přišel k mužstvu nový trenér Antonín Popelka, se tady udělal obrovský kus práce. Už dlouho nepamatuji tak silný a početný kádr,“ pochvaluje si situaci pod Javořinou první muž místního klubu, který stojí i v čele plánu oslav. „Vyvrcholení máme naplánováno na předposlední týden v červnu. Hlavní událostí bude utkání fotbalových internacionálů České republiky proti našim bývalým hráčům. Jednu chvíli jsme uvažovali i o tom, že od tohoto pro nás finančně náročného zápasu ustoupíme, ale nakonec jsme se rozhodli, že do toho za pomoci sponzorů půjdeme. Máme přislíbené bývalé reprezentanty a hráče zvučných jmen, ale kdo přijede konkrétně, to uvidíme zhruba za tři měsíce,“ vysvětluje Josef Popelka a překvapivě odtajňuje sumu, za kterou internacionálové Česka vyběhnou na straňanský pažit. „Včetně cestovného to bude dělat něco kolem čtyřiceti tisíc korun, už teď se modlíme, aby nám vyšlo počasí.“

Straňané se ale nebudou soustřeďovat jenom na tento zápas. Zatímco pro první mužstvo se ještě atraktivní soupeř hledá, tak už je téměř jisté, že ve Strání se objeví obě nejslavnější pražská S. V rámci oslav by se mělo odehrát začátkem května mistrovské utkání první ligy žen. V boji o druhé místo přijede na straňanské Zelničky Slavia Praha.

Po loňském úspěšném fotbalovém dvojutkání mladších a starších dorostenců Slovácka se Spartou Praha by rádi Straňané přivítali obě mužstva na svém hřišti znovu. „Tento zápas je teprve v jednání, ale já věřím, že naši diváci obě atraktivní mužstva u nás uvidí,“ přeje si Popelka.

Ukončení oslav bude v závěru srpna, kdy na den obce ocení vedení klubu zasloužené členy a fotbalisty z této více než třítisícové vesnice. Na závěr našeho rozhovoru ještě šéf klubu vyzval na dálku trenéra prvního mužstva Antonína Popelku k boji o vytoužený postup. „My máme svých hráčů dost a přece nebudeme kupovat Slováky na to, abychom se plácali někde kolem šestého místa. Pokud postup nevyjde, tak minimálně na třetí místo v současnosti máme,“ uzavírá Josef Popelka.

Stanislav Dufka