Na netradiční páteční termín bylo utkání přeloženo po dohodě obou týmů. Původně se mělo hrát v neděli, jenže už ve středu 21. května čeká druhou ligu vložené 27. kolo a v Uherském Hradišti nechtěli riskovat únavu před dalším důležitým duelem.

„Hrát v neděli a hned zase ve středu by vzhledem ke vzdálenosti nebylo dobré, proto jsme se rozhodli zápas odehrát dříve,“ vysvětlil sportovní manažer klubu Lubomír Blaha.

Jeho podřízení mají domácím co vracet, Severočeši jsou totiž jediným mančaftem, který je dokázal ve „Slováckém pekle“ v tomto ročníku porazit.

„Něco o tom v kabině padlo,“ připustil trenér Slovácka Leoš Kalvoda, který ale u říjnové prohry 1:2 nebyl. „Klukům ji vůbec připomínat nebudu,“ tvrdí. „Mužstvo soupeře se výrazně změnilo, bude to úplně jiný zápas.“

Ústí je sice v tabulce až předposlední, že by ale bylo Slovácko jasným favoritem zápasu, to se v žádném případě říct nedá. Letošní ročník druhé nejvyšší soutěže je totiž vzácně vyrovnaný, každý může prohrát s každým.

„Samozřejmě tam ale jedeme vyhrát,“ velí Kalvoda, podle kterého bude důležité, aby se jeho svěřencům podařilo soupeři vnutit svůj styl hry. Severočeši mají v kádru několik vysokých hráčů, takže vzduchem cesta k úspěchu nejspíš nepovede. Slovácko bude chtít uspět svou největší zbraní - kombinačním fotbalem.

„My si naopak budeme muset dát největší pozor na standardky,“ varuje Leoš Kalvoda, který, až na zraněného Grima, bude mít k dispozici kompletní kádr.

Tedy i s Kaspřákem, který se rychle zotavil po operaci břišních svalů. „Má tréninkové a herní manko, takže od začátku nenastoupí. Když by ale bylo potřeba, je připraven naskočit do hry,“ říká na adresu zkušeného obránce hradišťský trenér.

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Gonda, Görner, Fischer, Šultes – Činčala, Matůš.