V současné době druhým rokem trénuje Šardice. V uplynulé sezoně postoupil s mužstvem z krajského přeboru do divize. Po podzimu jsou fotbalisté ze Šardic na prvním místě tabulky a mají našlápnuto do třetí ligy. V kádru divizního nováčka je několik hráčů, kteří v minulosti prošli výběry Slovácka.

Chodíte na druholigové Slovácko? Co říkáte jeho postavení v tabulce?
Na áčko nechodím, to mě absolutně nezajímá, občas se jdu podívat na juniorku. Současná situace v klubu mě štve. Ale všechno začalo už s odchodem Valentů, a toto je důsledek všeho. Lidi, které si dosadil do vedení klubu pan Zemek, absolutně nerozumí fotbalu, za tím si stojím. Tím ale vůbec nemíním trenéra. Před rokem vyhodili Maluru z prvního místa – to se prostě nedělá (důrazně). Jde to už od mládeže, podívejte se, kde je v tabulce devatenáctka? Na posledním místě!

Pojďme k Šardicím, které trénujete. Kolik hráčů, kteří oblékali dres Slovácka nebo Synotu, máte vlastně v kádru?
Jsou to všechno fotbalisté, které jsem si vyhlédl a jsem s nimi naprosto spokojený. Libor Zapletal, který je kapitánem mužstva, dál Lukáš Melichárek, Ondřej Sukup, Pavel Kučera, Petr Spazier a Tomáš Malušek - celkem tedy šest fotbalistů.

Šardice jsou pod vaším vedením na nejlepší cestě do třetí ligy. Je postup i cílem vedení klubu?
V první řadě chceme hrát krásný útočný fotbal pro diváky. Potom je důležité s mužstvem absolvovat dobrou zimní přípravu a případně vhodně posílit kádr. Pokud se toto všechno podaří, můžeme přemýšlet co dál.

Chcete tedy postupovat?
Ano, připravujeme se na třetí ligu. Já chci hrát proti Slovácku a porážet ho!

Stanislav Dufka