„Nechtěla bych opakovat své chyby a slibovat postup. Na druhou stranu jsme výrazně posílili a získali prvotřídního trenéra, takže budeme opět usilovat o postup do první ligy,“ pronesla na včerejší tiskové konferenci generální ředitelka klubu Marcela Mrázková.

Mužstvo převzal Ladislav Jurkemik, za poslední rok už čtvrtý kouč Slovácka. Mistr Evropy z 1976 vyřadil z mužstva devět hráčů, Bolka, Fischera, Kaspřáka, Racka, Görnera, Činčalu, Šultese, Eismana a Vrbu. Na hostování do Třince zřejmě odejde Grim.

Vedení slovenskému stratégovi naopak přivedlo šest nových tváří, obránce Kubáně, Hrotka, Formánka, záložníky Randu, Bergera a útočníka Psohlavce.
„Přišli zkušení a vyzrálí fotbalisté, kteří by mužstvo měli podržet v kritických chvílích. Prostor dostane i dravé mládí,“ slíbila Mrázková.

Jurkemik by rád ještě zvýšil konkurenci na postu brankáře. Slovácko proto intenzivně jedná o příchodu gólmana Filipka.

To rovněž usilovalo o historicky nejlepšího střelce české reprezentace Jana Kollera, jemuž nabídlo roční plat patnáct milionů korun.

„Bylo to rozhodnutí majitele klubu pana Zemka. Chtěl ho získat hlavně kvůli divákům. Finance na jeho koupi by šly mimo rozpočet. My jsme jeho podmínky byli schopni akceptovat,“ líčil sportovní ředitel klubu Petr Pojezný, který byl v kontaktu s Kollerovým manažerem Pavlem Paskou. Urostlý útočník ale nakonec zamířil do bohaté ruské ligy.

Zatímco částku za Kollera vedení neskrývalo, roční rozpočet nechtělo konkretizovat. „Je ale obvyklý pro druhou ligu a spíš se pohybuje na horní hranici. Rozhodně nepatříme ke klubům, které výrazně spoří,“ uvedla Mrázková.

Svou další zprávou ale příliš nepotěšila fanoušky Slovácka. Ti totiž budou muset od nové sezony vytáhnout z kapsy o dvacet korun více a za jednu vstupenku zaplatit 70 korun. Úbytku příznivců se však Mrázková neobává.

„Podle prodeje permanentek jsme na tom v této chvíli už lépe než loni. V Hradišti jsou diváci věrní a většina z nich pochopila, že náklady rostou všem. A nejdůležitější budou stejně výkony mužstva,“ dodal šéfka Slovácka.

Stanislav Dufka

Související článek:

Nový trenér Slovácka Jurkemik: V důležitých zápasech přitvrdím