V kabině se však už nepotkají s trojicí fotbalistů Berger, Ineman , Psohlavec, kteří si mohou hledat nové angažmá.

„S jejich službami už nadále nepočítáme, zařadili jsme je na transfer listinu,“ informoval ředitel klubu Vladimír Krejčí. Zatímco odchod Psohlavce s Bergerem, kteří měli patřit k oporám, ale ve Slovácku se vůbec neprosadili, se dal předpokládat, vyhození Tomáše Inemana, je možné považovat za mírný šok.

V Uherském Hradišti strávil dva a půl roku a vždy patřil k těm lepším. Na podzim pod trenérem Jurkemikem ale dostával příležitosti nepravidelně a s příchodem Josefa Mazury se nad ním hladina zavřela definitivně. „Je mi to líto, ale nedá se nic dělat. Svůj odchod jsem ale tak trochu očekával. Už když jsem byl v Brně, tak mi pan Mazura nedal šanci,“ nechal se slyšet Tomáš Ineman, který ale o sebe strach nemá. „Nějací manažeři se ozývali už předtím a také dnes (ve čtvrtek – pozn. aut.) dopoledne jsem měl nějaké telefonáty.“

Nový trenér Slovácka vysvětlil Inemanův odchod přetlakem v zadních řadách. „Budeme zkoušet nějaké hráče na levý kraj obrany i na post stopera. A když jsme si probrali současný kádr, vyšlo nám, že by byl navíc,“ objasnil své rozhodnutí Josef Mazura, podle kterého vyřazení tria Psohlavec, Berger, Ineman nebylo poslední změnou v týmu. „Ještě někdo může odejít,“ připustil, že ani zbytek současného kádru němá nic jistého.

Od 5. ledna, kdy začíná příprava na jarní část II. ligy, bude Slovácko zkoušet nové hráče. „Jména vám ale prozradit nemohu. Něco je sice už předjednané, ale když to není černé na bílém, tak bych s tím nerad chodil ven,“ prohlásil Josef Mazura, jehož novými asistenty se stali Jan Palinek a Martin Juřička, který by měl mít na starosti převážně gólmany.

Proč padla volba právě na Jana Palinka? „S ředitelem klubu jsme se nakonec shodli, že bych měl mít k ruce někoho, kdo v klubu působí delší dobu a zná lépe zdejší prostředí i hráče,“ uvedl Josef Mazura, jehož hlavním kandidátem na asistentský post byl Petr Maléř, se kterým spolupracoval na předchozích štacích. „Honza je správná volba, jsem přesvědčený, že naše spolupráce bude fungovat,“ dodal kouč Slovácka.

Stejně to vidí i jeho nová prává ruka. „Co jsem stihl za ty tři dny poznat, tak jsme naladěni na stejnou notu. Myslím, že to bude klapat.“ Jan Palinek vedl na podzim béčko Slovácka, teď tedy povýšil. „Sice se nám výsledkově nevedlo podle představ, vždycky jsem se však tomu snažil dávat sto procent. Nemyslím si, že bych něco ošidil. O totéž se budu snažit i teď. Budu chtít trenérovi co nejvíc pomoct a věřím, že nám pomohou i hráči,“ doplnil „Palec“, kterého u B-týmu Slovácka nahradí Jiří Chytrý s asistentem Miroslavem Hlahůlkem.