Doposud si hradišťský klub odvezl jen tři body za stejný počet remíz. Zdvojnásobí v sobotu tuto bilanci?

LIBEREC – 1. FC SLOVÁCKO

sobota 17.00

bilance: 15 zápasů, 7 výher, 6 remíz, 2 porážky, skóre 27:20

Slovácko to bude mít pod Ještědem určitě těžké, bez šancí však rozhodně není. Domácím se totiž doposud nepodařilo vyladit formu na ideální notu a v osmi kolech získali jen osm bodů, což je na ambiciózní tým žalostně málo. Delší dobu už se dokonce spekuluje o dříve nemožném – odvolání trenéra Škorpila, který klub dovedl k největším úspěchům v historii.

Trenér Slovácka si však nemyslí, že by Severočeši byli v nějaké krizi. Mimo jiné to vypozoroval i v Otrokovicích, kde v týdnu Liberec změřil v pohárovém duelu síly se Zlínem.

„Vůbec se nepotvrdilo, že by byli v nějaké krizi. Proti Zlínu hráli bez pěti hráčů základní sestavy a ukázalo se, že jejich kádr je nesmírně vyrovnaný,“ postřehl Mazura. „Asi nemají tolik bodů, kolik si představovali. Prohráli nešťastně s Brnem a zbytečně ztratili i další body. Herně jsou však velmi silní. Mají rychlý přechod do útoku. Na to si budeme muset dát pozor, stejně jako na rychlé hráče Diviše, Keriče či Blažka. Silní jsou i v kombinační hře a ve standardních situacích,“ vyzdvihl přednosti soupeře kouč Slovácka.

Liberec prý má dobře přečtený, ve vzájemném duelu nechce spoléhat jen na bojovnost. „Tu považuji za samozřejmost. Chtěli bychom být odvážnější než na Slávii a věřím, že se nám směrem dopředu bude dařit více než v Budějovicích,“ věří Mazura v dobrý výsledek.

Liberečtí určitě budou chtít za každou cenu zvítězit. To však chtěly před týdnem i České Budějovice a Slovácko si odvezlo bod. „Po zhlédnutí záznamu však musím litovat Cleberovy šance, po které jsme mohli být ještě spokojenější,“ litoval neproměněné tutovky trenér Josef Mazura, který se musel vypořádat s velkou marodka. Při zranění Němčického, Struhára a Kubáně se obrana představila ze tří čtvrtin v novém složení. „Spíše jde o staronové složení, protože s podobnou obranou čtveřicí jsme ligu zahajovali. Branku ale neinkasovali, takže si svoji roli splnili. Znovu se potvrdilo, že máme čtveřici vyrovnaných stoperů a je jen otázkou, kdo zrovna nastoupí,“ pochvaluje si hradišťský trenér.

Ani pro duel u Nisy ale nemůže počítat s kompletním kádrem. Dlouhodobě mimo jsou Fujerik s Filipkem, s drobnými šrámy se potýkají i další hráči. „Uvidíme, jak se dokážou ze svých ran do soboty vylízat,“ doufá ve vyprázdnění marodky Mazura, který se stále bude muset obejít bez Petra Švancary, kterému disciplinární komise nevyhověla v žádosti o zkrácení trestu.

Absence nejlepšího hráče soupeře jsou si ve Slovanu dobře vědomi. „Slovácko začalo ligu velmi dobře, udivovalo ofenzivní silou, která však byla spojená se Švancarou, a ten mu v minulých kolech kvůli trestu citelně chyběl,“ říká Luboš Kozel, asistent libereckého trenéra. „Teď se spíš zaměřuje na defenzivu, což naposledy předvedlo v Českých Budějovicích, kde domácí tým díky dobře zformované obraně nepustilo do vážnější šance a možná mohlo i vyhrát," dodal Kozel.

Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek – Valenta, Perůtka, Kordula, Cleber – Chmelíček, Smetana. (ms)