KARVINÁ - 1. FC SLOVÁCKO 1:1 (1:1)

Domácí měli impozantní vstup do utkání. A stejně jako nedávno proti Fulneku obstarala úvodní trefu srbská akvizice v zeleném dresu - Vladan Milosavljev. V tu chvíli ještě nikdo na stadionu netušil, že to bude jediná karvinská radost. Ještě předtím, dokonce už v 10. sekundě, zkoušel hosty zaskočit Sourada, ale byl z toho jen první ze série rohových kopů, ze kterých domácí často hrozili. „Do soubojů jsme ale chodili špatně. Scházel potřebný důraz, neřešili jsme situace tak, jak máme nacvičeno,“ nebyl spokojen se zahráváním standardek trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Ve 31. minutě Rýdel z přímého kopu protáhl gólmana Filipka, o pět minut později si to zopakoval a trefil břevno!

Teprve poté se hosté dostali k pořádné akci, a ta byla hned gólová. Brejk Gondy po levé straně nezachytil nikdo z domácích hráčů, hráč Slovácka přes Hoffmanna odcentroval a Randa na vzdálenější tyči zblízka překonal bezmocného Blahu - 1:1.

Další tlak domácích už byl jen platonického rázu a přímé ohrožení brány se nekonalo ani na jedné straně. „S bodem jsme samozřejmě spokojeni. Věděli jsme, že Karviná má dobré hráče, bojovné mužstvo, v první části měla znatelnou převahu. Nezachytili jsme její začátek, naštěstí po dobře provedeném kontru jsme srovnali,“ bral evidentně bod všemi deseti Ladislav Jurkemik, trenér 1. FC Slovácko.

Výsledný rezultát neodpovídá dění na hřišti. Hosté proti nováčkovi soutěže nepředvedli nic, za co by si měli odvézt domů byť jen jediný bod. Na rohy vyhráli domácí 11:2, na žluté karty byli úspěšnější hosté 7:3, ale veškeré statistické údaje s nadvládou Karviné stejně přemazalo konečné skóre - 1:1. „Netvrdím, že remíza je spravedlivá. Já jen říkám, že bod stoprocentně bereme,“ usmíval se Jurkemik, který měl před utkáním nůž na krku. Porážka by znamenala nejspíš jeho vyhazov.

Ten v nedávné době postihl právě karvinského trenéra Leoše Kalvodu, jenž musel Slovácko předčasně opustit. Ale jak vidno, v trenérech problém není. Když se Slovácko nemůže vymotat ze špatných výsledků už skoro rok. „Za první půli jsme si zasloužili vyhrát. Hráči ale propadli v útočné činnosti, prostřídali jsme čtyři útočníky, ale žádný z nich se neprosadil,“ krčil rameny trenér Kalvoda.

Branky: 7. Milosavljev - 40. Randa. Rozhodčí: Makovička, žluté karty: Sourada, Hoffmann, Juroszek - Němčický, Formánek, Chmelíček, Perůtka, Kubáň, Čtvrtníček, Ineman. Diváci: 2445.

Karviná: Blaha - Hoffmann, Jelić, Buryán, Juska - Macek, Ficek (63. Jursa), Rýdel, Milosavljev - Sourada (72. Juroszek), Opic (84. Richter). Trenér: Leoš Kalvoda. Slovácko: Filipko - Němčický (55. Perůtka), Formánek, Ineman, Lysoněk (23. Hrotek) - Randa - Gonda, Berger, Kubáň - Stýskala (78. Čtvrtníček), Chmelíček. Trenér: Ladislav Jurkemik.