Povstanou fotbalisté 1. FC Slovácko jako Fénix z popela, nebo bude pokračovat podzimní trápení? První částečnou odpověď nabídne už dnešní domácí zápas s Jihlavou.

„Začínáme před vlastními fanoušky proti kvalitnímu soupeři, takže nervozitu trošičku cítím,“ přiznává ostřílený trenér Josef Mazura, pro kterého to bude ostrá premiéra na lavičce Slovácka. „Ale na zápas se velice těším,“ dodává jedním dechem.

Hned na úvod narazí Slovácko na soupeře z nejtěžších, to však jejich lodivoda příliš netrápí. „Jihlava má skutečně silné mužstvo. Jenže – kdo je letos ve druhé lize lehký soupeř,“ pokládá řečnickou otázku Mazura. Podzimní výsledky a velká vyrovnanost tabulky mu jednoznačně dávají za pravdu.

Jihlava se podle hradišťského trenéra pyšní výbornou kombinační hrou, která je základem jejího úspěchu. „A pak jsou tam samozřejmě výrazné individuality. Největší pozornost samozřejmě poutá kanonýr Faldyna. Má velmi dobrý výběr místa ve vápně, umí kvalitně zakončit. Že bychom se ale soustředili jen na něj, tak to ne. Budou mít na hřišti dalších devět hráčů,“ říká Josef Mazura.

Sílu soupeře ale respektuje i jihlavský trenér Karol Marko. „Je to kvalitní, vyzrálé mužstvo, které je v tomto utkání mírný favoritem. Tvrdí jihlavský kouč, podle kterého získalo Slovácko pod novým trenérem svou tvář. „Soupeře ale máme poměrně dobře zmapovaného, neměli by nás ničím překvapit. Víme, co bychom tam měli a chtěli hrát, ale rozhodne momentální dispozice hráčů. Bude to kdo s koho. Jedeme do jámy lvové a s bodem budeme spokojeni,“ doplnil Marko.

Domácímu trenérovi dělají před jarní premiérou největší starosti zranění hráčů. Vedle dlouhodobě zraněných Gondy a Fryštáka jsou na marodce i Kubáň a Kordula. „Bohužel se bez něj budeme muset obejít. Po svalových problémech by už ale měl pomalu začít s tréninkem, tak snad bude příští týden k dispozici,“ doufá Josef Mazura.

Vrásky mu naopak nedělá skutečnost, že jeho svěřenci odehráli pouze jediný přípravný zápas na přírodní trávě (před třemi týdny v Olomouci – pozn. aut.). „Musíme se s tím vyrovnat. Je to sice rozdíl, ale myslím, že to nebude velký problém, na přírodní trávu se totiž zvyká lépe než naopak. Navíc jsme mohli celý týden trénovat na hlavním stadionu, kde je hřiště ve vynikajícím stavu. Jen uvidíme, co s ním udělá déšť,“ uzavřel kouč Slovácka.

Utkání 1. FC Slovácko – Jihlava se hraje dnes od 17 hodin na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Šimáček, Formánek, Jurkič – Fujerik, Stýskala, Görner, Cleber – Holub, Chmelíček.(ms, pal)