„Důraz v pokutovém území, to byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy,“ přitakal trenér Fulneku Václav Daněk.

Slovácko své soupeře v domácím prostředí obvykle dostane pod velký tlak, ze kterého se snaží co nejdříve rozhodnout. Tentokrát však, chtě nechtě, muselo zvolit jinou cestu. „Věděli jsme, že Fulnek zdobí kvalitní mezihra a kombinace. Do nějakého drtivého tlaku nás nepustili,“ přiznal po utkání domácí kouč Pavel Malura. „Začátek zápasu jsme přestáli velmi dobře, jenže když se po půlhodině začala hra pomalu vyrovnávat, přišel první gól, který otočil zápas na stranu Slovácka,“ vystihl klíčový okamžik duelu Daněk.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, na hostech nebyla příliš vidět snaha o vyrovnání. „Naším plánem bylo hrát vzadu bez gólu a třeba v poslední minutě uhodit,“ prozradil trenér Fulneku. „Pak však přišel druhý gól a bylo rozhodnuto.“

Pod gólovou pojistku se podepsal záložník Roman Fischer, pro kterého to byla vůbec první trefa v dresu Slovácka. „Byl jednoznačně hrdinou utkání,“ vytáhl z rukávu na něj neobvyklou pochvalu Pavel Malura. „Druhý gól zaznamenal nádhernou střelou, první padl po jeho akci,“ připomněl Fischerův podíl na úvodní brance.

Slovácko tak v sobotu dovršilo zisk třiceti bodů. Přesně tolik jich před sezonou Pavel Malura pro podzimní část naplánoval. „Je to tak, máme bodově splněno. Teď ale chceme víc,“ zavelel před utkáním v Příbrami. „K postupu by podle našich propočtů mohlo stačit šedesát bodů, a čím dřív je budeme mít, tím lépe,“ uzavřel trenér Slovácka.