„Asi jsou doma silní,“ říká s humorem jemu vlastním trenér Slovácka Jiří Dekař. „Já jsem je u nich doma hrát neviděl, takže nevím, v čem jsou tam tak dobří. Každopádně ale mají výborný mančaft,“ uznává.

Dekař nechtěl na žádného z protihráčů speciálně vyzdvihovat, pozastavil se však nad výkonností nejzkušenějších hráčů soupeře, jako jsou Radek Slončík nebo Tomáš Vajda. „To jsou borci,“ vyhrkl ze sebe. Hradišťský kouč totiž nepatří k těm, kteří by hráče brali podle věku. „To vůbec nechápu. Tak blbě se na to nahlíží jen u nás. Když na sobě hráč správně pracuje a udržuje se, může hrát špičkově i po čtyřicítce. Jsou jasné příklady nejen ve fotbale, ale i v hokeji. A právě od takových borců se mladí mohou nejvíc naučit,“ je přesvědčený. Zejména pokrytí Slončíka bude zřejmě klíčem k úspěchu i dnes.

Fulnek dlouho patřil k aspirantům na postup, po prohře na hřišti pražské Dukly se ale jeho šance smrskly do teoretické roviny. Navíc mu budou chybět dva vykartovaní stopeři Kovář a Krása. „Jestli to pro nás bude výhoda? Myslím, že ani ne. Naskočí další kluci, kteří se budou chtít ukázat, takže to vyjde nastejno,“ říká trenér Slovácka.

Do sestavy Slovácka se naopak vrací Gonda, kterému vypršel trest za čtyři žluté karty. Připraveni do hry jsou i všichni ostatní hráči, nikdo nemá zdravotní potíže, které by je mohly vyřadit ze hry. Mužstvo si navíc po dvou důležitých výhrách víc věří. „Nemohu srovnávat s tím, co bylo před časem. Teď však je z kluků cítit zdravé sebevědomí,“ říká Dekař.

Ještě jedna - a neméně důležitá věc - by Slovácku mohla hrát do karet. Fulnek je sice na svém hřišti neporazitelný, domácí prostředí by tam však tentoktokrát mohli mít hosté. „Máme naplněných šest autobusů, víc už ani nemáme k dispozici,“ uvedl Marek Jurák, jeden z organizátorů výjezdu fanoušků Slovácka do Fulneku. Další desítky se navíc na sever Moravy chystají po vlastní ose.

„Je paráda, když venku hrajete jako doma,“ rozzáří se jinak ledově klidný Jiří Dekař. „Už v Hlučíně jich byla strašná spousta a byli fantastičtí,“ chválí příznivce klubu. Dotlačí jedni z nejlepších fanoušků v republice svůj tým k dalšímu vítězství?

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Šultes, Stýskala, Perůtka, Gonda – Chmelíček, Kerbr.